Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Wnioskował ktoś może ostatnio o kredyt hipoteczny w #ing? Mój wniosek jest przetwarzany już bardzo długo i kończy mi się umowa przedwstępna :/ Zakładałem że przy wkładzie własnym 45% to pójdzie szybciej...

Wniosek składałem 24 kwietnia

  • 22
@SpaceArm: Składałam wniosek mniej więcej tak jak Ty i dostałam info dokładnie 3 tygodnie później. Jedyny problem miałam taki, że mail z decyzją do mnie nie dotarł i mogłabym sobie na niego czekać w nieskończoność, gdyby nie pomoc pracownika, z którym składałam wniosek. Może w Twojej sytuacji jest podobnie?
@budgie: decyzję wstępną dostałem 22 maja. Tyle co ja się nawydzwaniałem do doradcy i bezpośrednio do banku to w którymś momencie ktoś by wyłapał że decyzja jest gotowa. Te info 3 tyg. później to była decyzja wstępna czy ostateczna?
@SpaceArm: to była decyzja ostateczna. Żadnych wstępnych nie miałam. Ogólnie te 3 tygodnie to jest max czasu, w jakim decyzja musi się pojawić (chyba ustawa to reguluje). Wniosek składałam bezpośrednio w banku. Pracownik mi powiedział, że w tym czasie mieli mnóstwo wniosków i prawdopodobnie nie wyrobią się wcześniej, ale terminu 3 tygodni nie mogą przekroczyć.
@budgie: mają 21 dni na decyzję od momentu dostarczenia wszystkich dokumentów, w tym trybie co ja szedłem (nie miałem żadnego wyboru) mieli 21 dni na wstępną i 21 dni na ostateczną. Na wstępną czekałem 28 dni, na ostateczną czekam już kolejne 21 dni. Ale i tak są nietykalni bo mogą się zasłonić tym że niewyraźne ksero potwierdzenia o rozmiarze buta wysłałem...
@SpaceArm: aha, no to ja nie miałam takiego problemu. Wszystko poszło w miarę gładko. Dostałam decyzję i parę dni później byłam już umówiona na podpisanie umowy. Nie pomogę Ci zatem, ale trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy :)
@maur: 18.06, to jest mój pierwszy kredyt więc myślałem że to są normalne czasy procesowania, zaufałem w tej sprawie doradcy finansowemu, ale po tym doświadczeniu widzę że chyba nie był zbyt kompetentny
@SpaceArm porozmawiaj ze sprzedającym czy możecie wydłużyć termin (ale nie wiem jak się to odzywa. Aneks u notariusza..?)
Spróbuj skontaktować się z ING nawet tutaj, a jak nie pomogą rób znalezisko i kręć inbe.
@SpaceArm: To normalne w ING. Bank ma świetną ofertę i z tego powodu jest bardzo zapchany. Są sposoby na przyspieszenie, ale na to już za późno.

Do kiedy masz termin podpisania umowy przyrzeczonej?