Wpis z mikrobloga

#odchudzanie #mirkokoksy #bieganie
Mirki, orbitrek rzeczywiście tak malo kalorii pali czy nie ma co patrzeć na ten wyświetlacz?
40minut, dystans 17,74 (ale nawet nie wiem jakie to są jednostki xD ) kalorii pokazuje 142.6....
Biegłem czy nie wiem jak to nazwać przez jakieś 90% czasu stałym tempem z ustawionym największym oporem, co jakiś czas ustawiałem najlżejszy opór ale w tedy orbiterkowałem najszybciej jak potrafię.

Pot kapał na podłogę i byłem naprawdę mocno dojechany, możliwe żeby spaliło tak mało kalorii?
Przy bieganiu pewnie byłoby >500 a tutaj jednak trochę mocniej pracują ręce.

Czy na bieganie czy jakiekolwiek inne ćwiczenie zazwyczaj ubieram się dosyć grubo, żeby się mocniej spocić, wiem, że pewnie to sama woda ale jednak psychologicznie daje mi to odczucie lepiej wykonanego treningu.

Czy to rzeczywiście sama woda czy takie przegrzewanie organizmu daje jakieś efekty jeżeli chodzi o spalanie?

Żeby nie zaśmiecać tagów chciałbym zapytać również o pas neoprenowy na brzuch, czy to daje jakiekolwiek pozytywne efekty w zrzucaniu opony?
Kiedyś czytałem, że lepiej w tym nie biegać bo mięśnie brzucha słabiej pracują, czytałem też, że pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki podczas biegania (mam spore tendencje do pochylania się do przodu) ktoś tego używał?
  • 24
@nalej_mi_zupy: orbitrek jest w domu i nie ma takich wypasów xD
Taki w zegarku mierzący diodami na nadgarstku

@enron: w sumie dobry pomysł, poszukam jakiegoś gotowego planu w internecie bo lubię mieć wszystko ustalone i zaplanowane :D
@mchmjszk: ja sobie wypracowałem jakiś taki prosty zestawik gdzie ćwiczę w zasadzie większość "góry" + nieco nogi (przy przysiadach i unosząc nogi z ciężarkami). Parę tygodni nie ćwiczyłem, a teraz po dwóch sesjach czuuuuję ;)
@enron: ile kg masz hantle?
Ja robiłem pompki, pompki „francuskie?” Te takie odwrócenie na triceps, wyciskanie francuskie tym kettlem i kilka razy wykroki ale mam trochę mało miejsca na to

To wszystko oczywiście już jakiś czas temu( podczas poprzedniego odchudzania)
@mchmjszk: O dżizas od czego zacząć¯\_(ツ)_/¯
Wpoiło się nam poprzez mechanicyzm żeby patrzeć na energetykę i ile niby to my spalamy a to się w ogóle nie liczy ile spalamy tych magicznych kalorii tylko jaką reakcję wywołujemy metaboliczną danym wysiłkiem. Długi tlenowy nie zawsze jest najlepszy, tutaj zależy od przypadku, na temat odpowiedzi metabolicznej do wysiłku pisałem tu --> https://edoergosumblog.blogspot.com/2013/06/wysiek-fizycznezy-odpowiedz-hormonalna.html

Jeżeli chodzi o nadmierne pocenie się, jeżeli nie zrzucasz wody różnymi