Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. W tym miesiącu muszę podjąć decyzję odnośnie studiów.
Od razu mówię, że biorę pod uwagę jedynie tryb niestacjonarny, ze względu na wyniki na maturze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wybieram między #uw #wne a #sgh.
Na UW planuję wybrać finanse, inwestycje i rachunkowość na SGH big date(choć nie wiem co to do końca jest) albo finanse i rachunkowość.
Dość dużo dowiadywałem się o Sgh, ponieważ przez ostatni rok brałem tylko tę uczelnię pod uwagę, ale ostatnie opinie, które czytam o shg zniechęciły mnie do różowej. O Uw prawie nic nie wiem. Może mógłby ktoś mi przybliżyć tę uczelnie.
Atutem Uw jest to, że studiuje się razem z osobami ze studiów dziennych, na sgh zajecia zaczynają się popołudniu(przynajmniej na 1 roku, jak jest potem?)
O sgh dużo mówi się w kwestii pracy w korpo, a ja bardzo nie chciałbym wylądować w korporacji, od dawna myślę o własnej działalności gospodarczej.
Co byście polecali?
#ekonomia #studia #studbaza #finanse #rachunkowosc #inwestycje #bigdata
  • 10
@nodenirr: Na sgh dużo zależy od ciebie czy się czegoś nauczysz czy nie. Na początku faktycznie są zajęcia popołudniu. Później różnie, troche popo, trochę rano. Po licencjacie łatwo się dostać na dzienne magisterskie, bo egzamin jest pod studentów z sgh. Ja tak zrobiłem i żyję. Zajęcia popołudniu moim zdaniem spoko, bo można sobie jakaś robotę znaleźć, a i nie masz durnego planu i okienek - wszystko skondensowane. Nie ma niczego złego
@nodenirr: W tym wszystkim co napisałeś czuje duży chaos. Mogę się wypowiedzieć o SGHu, bo tam studiuje, co do pozostałych nie wiem. To tak, big data to kierunek na magisterce, a nie na licencjacie, co prawda jest kilka przedmiotów, które możesz dodatkowo wybrać, ewentualnie specka na kierunku MIESI, ale nie nauczysz się za dużo rzeczywistej big daty po tym, chociaż jeśli i tak nie wiesz co to jest, to pewnie rzuciłeś
Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi.
@poczekaj Z tym, że zajęcia są skondensowane muszę się zgodzić - jest to fajne. Nie znając jeszcze realiów studiowania zastanawiam się jednak czy nie tracę studiując w trybie popołudniowym, a nie dziennym, być może więcej uda mi się wynieść gdy będę chodził razem ze studentami dziennymi na uw.
@Dpdp @fiszu666 Przyznam, że ze względu na słowo "ubezpieczenia" w nazwie kierunku nie brałem w ogóle pod uwagę tej opcji.
@nodenirr: Jeśli nie kusi cię ekonomia ani ekonometria to raczej nie ma tak dużej różnicy między tymi inwestycjami a ubezpieczeniami, poza jedną kwestią
Jak to kiedyś powiedział jeden z moich ćwiczeniowców na WZ na uczelni w Stanach na której uczył na roku było 20-30 ekonomistów. I ci ludzie mieli w danym stanie szansę na pracę. Na WNE uczy się i na ekonomii i na finansach i na pozostałych kierunkach kilka razy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nodenirr: pierwszy rok ogólny, potem specka - na każdych ekonomicznych tak chyba jest. A ubezpieczenia to się odnoszą do mega okrojonych 2 przedmiotów (nawiasem #!$%@?) i do tego że jest mnóstwo matmy nawet dla fir'u. Czyli tak jak mówiłem plan studiów jest mega nieprzemyślany
Czy możecie mi jeszcze powiedzieć jak wygląda kwestia integracji ze studentami na sgh?


@nodenirr: Na popołudniowych jest moim zdaniem nieco większa. Nie wiem jak jest teraz, ale za moich czasów były 2 grupy po ponad 100 osób. Plan N i P. Często spotykasz ludzi ze swoich planów a nie tak jak na dziennych, że każdy przedmiot z innymi ludźmi. Ogólnie spoko. Napisz do mnie na priv, to rozwieję Ci wszelkie wątpliwości,
@nodenirr: Nazwa popołudniowe nie ma aż takiego odniesienia do rzeczywistości, bo co prawda na pierwszym roku rzeczywiście mogą ci się zdarzyć jakieś pojedyncze zajęcia, które będą o 19, ale to raczej rzadkość, a przeważnie zajęcia są po 13:30, a po 1 roku tak jak wspomniałem w całym zakresie godzin 8-20 tak jak mają dzienni. Co do samej integracji to wydaje mi się, że to wszystko zależy od twojego charakteru i zdolności