Wpis z mikrobloga

Mam dla was ciekawy film, który porusza temat wiarygodności Ewangelii i historyczności postaci Jezusa z Nazaretu.

W natłoku powiedzonek o "bajkach o cieśli", warto zapoznać się z najczęstszymi zarzutami wojujących ateistów i skonfrontować je z pracami historyków, z których zdecydowana mniejszość wyraża jakiekolwiek wątpliwości co do historyczności postaci Jezusa Chrystusa.

Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/4356699/czy-istnial-jezus-wiary-wiarygodnosc-ewangelii/

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #4konserwy i trochę #naukowcywiary

@Lawrence_z_Arabii @Brzytwa_Ockhama @Hans_Landa
M.....a - Mam dla was ciekawy film, który porusza temat wiarygodności Ewangelii i his...

źródło: comment_yO8JpAwlvki5ueBPpefzFHPeM10Vxy2D.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@DywanTv: No to znam przynajmniej kilka osób na wykopie, które stwierdzały, że Jezus to postać mitologiczna.

Jego boskość, cuda i zmartwychwstanie rozumiem, że niektórzy mogą podważać, ale sam fakt jego istnienia? To już wyższy poziom upośledzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Paręnaście lat temu miałem dużo starszych znajomych i to byli praktycznie sami ateiści. Często heheszkowali z wiary do momentu, gdy odnalazł się grobowiec Jezusa Chrystusa i byli w szoku bo przedtem traktowali Biblię jak baśń, a Jezusa jak postać fikcyjną...btw. autentyczność tego grobowca jest kwestionowana, ale dzięki temu dopuścili do głowy w ogóle myśl, że Pan Jezus mógł istnieć naprawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaelthas: @DywanTv: @sqrwielek: No i macie już w znalezisku pierwszych, dla których fakty historyczne są "informacją nieprawdziwą".

A tak nie wierzyliście, że są ludzie niedopuszczający do siebie myśli, iż Jezus Chrystus istniał naprawdę jako postać historyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Tak kto już jest, że jest masa "ateistów" którzy się tak wołają bo mają awersje do religii, albo po prostu czują się wtedy jak alfa i omega, a także jest masa "wierzących" którzy tak na prawdę z chrześcijaństwem wiele wspólnego nie mają :) Koniec końców obie te grupy to po prostu debile
  • Odpowiedz
@przemeklif: Dokładnie. Ślepe zacietrzewienie bez krzty doczytania i wiedzy to fanatyzm.
A fanatycy są zarówno u katolików, jak i ateistów.

Tylko, że ateistom ciężko to czasem przyznać, niestety...
  • Odpowiedz
Przecież są dziesiątki rzymskich dokumentów które to potwierdzają i zostały odkryte lata temu


@Never00Mind: Możesz wskazać te dziesiątki rzymskich dokumentów, datowanych tak gdzieś do AD 50? Zresztą, po co aż dziesiątki, wskaż 5, proszę.
  • Odpowiedz
Raczej nikt nie kwestionuje samej kwestii istnienia Jezusa, kwestionuje się kwestię jego boskości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Obliv: No właśnie kwestionuje się.
Nawet sam byłem na wykopie adresatem komentarza w stylu "ten wasz jezusek to postać mitologiczna"
  • Odpowiedz
@Obliv: Spoko.
Zerknij w samo znalezisko. Znajdziesz tam wielu, którzy dowody historyczne opisują jako "informacja nieprawdziwa", a w komentarzach upierają się, że jednak Jezusa nie było.

Oraz, mimo że nigdzie tak nie napisałem, kłócą się ze mną, jakobym próbował udowadniać chrystusową boskość tym znaleziskiem xD
  • Odpowiedz
co do cudów i zmartywchwstania to w zasadzie twierdzenie, że ta religia by się tak dynamicznie rozwijała w środowisku wyjątkowo wrogim (rzymianie, grecy, żydzi - nikomu to nie było na rękę, wszyscy byli zainteresowani stłamszeniem chrześcijaństwa), a ludzie oddawali by życie za sfałszowaną Ewangelię, jest twierdzeniem nadzwyczajnym...
  • Odpowiedz