Wpis z mikrobloga

Tl;dr
Znasz jakąś ciekawą książkę? Pochwal się jej tytułem!

Jedni czytają książki, inni słuchają audiobooków. Wybrałem to drugie ponieważ stanowi genialny soundtrack do mojej ulubionej gry. A że właśnie skończyła mi się kolejna książka (tym razem "Pan Mercedes" S. Kinga), pomyślałem że chętnie poczytam wykopowe rekomendacje Mirków i Mirabelek.

Też słuchasz i natknąłeś/-łaś się ostatnio na ciekawą lekturę? A może przeczytałeś/-łaś jakiś fajny tytuł w formie klasycznej (chętnie sprawdzę czy takowy audiobook istnieje)? Wypowiedzcie się, stwórzmy listę rekomendowanych przez Was książek.

Moje preferencje to raczej współczesność tj. XX i XXI wiek, a na czarnej liście mam biografie i fantastykę. Mam przy tym ogromną słabość do powieści zekranizowanych, bo daje mi to podwójną frajdę z późniejszego oglądania filmu/serialu (stąd też pomysł z "Panem Mercedesem", za serial dopiero się zabiorę).

Zaczynajmy, biorę po 200 szekli z konta każdej drużyny i słucham Państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ksiazki #ksiazka #ksiazkoweplany
  • 10
@wilku1984: Simon Beckett "Chemia śmierci", Sebastian Fitzek "Pasażer 23" - ogólnie polecam tych dwóch panów, trzymają równy i wysoki poziom.

Bill Bryson "Krótka historia prawie wszystkiego"
Remigiusz Mróz aka Ove Logmansbo "Enklawa" i reszta tomów z serii Vestmanna.
Agatha Christie - wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jo Nesbo - seria z Harrym Hole + "Łowcy głów" (ostatnio nieźle mnie wciągnęło).

Ogólnie to doprecyzuj jakie klimaty Cię interere
@SunnO: o panie, grafik do końca roku mi wypełnisz xD I bardzo #!$%@? dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)

doprecyzuj jakie klimaty Cię interere


@SunnO: szczerze to ciężko powiedzieć bo czytuję różne. Tak jak pisałem, współczesność mile widziana a czy to będzie kryminał czy obyczajówka to już mniej istotne, ma być po prostu dobra, opowiadać historię która wciąga. Stąd też to moje częste sięganie po zekranizowane pozycje
@wilku1984 seria książek Katarzyny Puzynskiej o Lipowie, zaczyna się od książki "Motylek", generalnie całkiem niezła seria kryminałów. To jest ostatnio u mnie na tapecie. Teraz zaczynam czytać "Mali bogowie", to bardziej reportaż, są to wywiady z lekarzami pokazującymi jak działa nasza służba zdrowia od podszewki. Zapowiada się ciekawie.