Wpis z mikrobloga

Wiecie może jak sobie poradzić ze szkodnikami na ziołach? Mam w domu dwie doniczki z miętą i ostatnio zaczęła marniec. Przyjzalam się i okazało się, że na niektórych listkach od spodu siedzą jakieś takie małe bezbarwne gnojki. Usnelam liście z robaczkami i te chore ale nie sposób wypatrzec wszystkie. Chemia raczej nie wchodzi w grę, skoro mięta jest przeznaczona do spożycia. Dać sobie spokój i kupić nową czy można to jakoś uratować? Jestem przywiązana do swoich roślin, nawet jednorocznych i tych przeznaczonych do spożycia xd
#ogrodnictwo #ziola #ziololecznictwo
  • 21
  • Odpowiedz
mszyce. Pomoże trochę mrówek, lub może natrysk z pokrzyw. Młode pocięte pokrzywy zanurzyć na dobę w wodzie, rozcieńczyć 1/20 i spryskać. Jak masz czas, to ukisić 2 tg. Mi pod folią ładnie wcinają mrówki, przy okazji spulchniając glebę. Skubane podobno nawet potrafią jaja mszyc zabierać do mrowiska, czekają na wyklucie i mniam.
  • Odpowiedz
@SilentMouse: no napisałem wyżej jak się mrówki mszycami pielęgnują w mrowisku. Cały zeszły sezon miałem pod folią mrówki i trochę mszyc na liściach. Mrówki spulchniały glebę, łaziły po krzakach i systematycznie wpieprzały mszyce. Równowaga zachowana ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mrówki miłuję, nigdy ich nie tępiłem, czasem coś im do żarcia podrzuciłem. Może dlatego ładnie mi pomagały. Ale może miałem farta ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@PawelW124 przeczytałam w necie, że jednym z domowych sposobów jest roztwór z szarego mydła. To w sumie jedyne co miałam pod ręką. Chyba bym wolała miętę z colą niż mydłem, ale zobaczymy ;P
  • Odpowiedz
@bem_ben: Nie, takie środki nie wnikają do wnętrza rośliny tylko powlekają ją powłoczką. Ty w ogóle sprawdziłeś co ja tam poleciłem czy tak sobie #!$%@? dla samego #!$%@? po prostu. Bo w tym momencie moge Cie uświadomić, że demonizujesz i porównujesz do cyklonu uwaga - roztwór wody z cukrem złożonym xD
  • Odpowiedz
@Niewiemja: nie badałem, a ty wierzysz we wszystko co piszą? Bo jak będzie na płocie dupa to uważaj, bo drzazgi.
I nie, nie nosze folii, ale życie nauczyło mnie dokonywać wyboru. Jak chcesz to łykaj i dalej się mądrzyj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niewiemja: skoro to tylko woda z cukrem, nawet nie wiem jak #!$%@? złożonym, to na jaki #!$%@? każesz komuś płacić za taki preparat 15zł/0,75l z tryskajońcom butelkom? Pisałem, idiotów nie sieją. Dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to na jaki #!$%@? każesz komuś płacić za taki preparat 15zł/0,75l z tryskajońcom butelkom?


@bem_ben: Przecież sam sobie odpowiedziałeś na początku, bo jestem handlarzem monsanto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobranoc( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz