Wpis z mikrobloga

Hej, rozglądam się za kolejnym autkiem, budżet tak max do 25k ze wszystkim. Jak na razie najbardziej spodobało mi się Modeno MK4 w Liftbacku, natomiast kompletnie nie mogę się zdecydować który silnik byłby dla mnie najlepszy. Jak dotąd pomijając kurs śmigałem tylko benzynką.
Tak 80-90% jazdy to miasto, myślałem nad Dieslem 1.8 (100 lub 125KM), który to nie wydaje się taki zły. Teoretycznie bardziej polecanym jest 2.0, ale ten to ma już DPF, którego się obawiam (choć może niepotrzebnie? Jak patrzyłem, to i czyszczenie takiego to jakieś kilka stówek - tragedii nie ma).
Natomiast benzyniaki, to do wyboru praktycznie jest tylko 2.0, które pewno w tym aucie będzie sporo pić. Myślałem o zagazowaniu, ale wszędobylskie zakazy wjazdu LPG (tak, wiem, teoretycznie można je olać) mnie doń zniechęcają.
Roczny przebieg to jakieś 12-15k.

Jakieś mirkorady lub inne auta, na które warto spoglądnąć (przy czym jestem mega wybredny pod względem wizualnym)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #ford #mondeo
  • 20
@techninja: Ja tam się nie znam na tyle, toż to drugie auto będzie. A i diesle wszędzie widzę.
No i do LPG to te zakazy, zakazy...

Hm, jest niby jeszcze benzyniak 1.6...
@luki-: Jak robisz głównie miasto to absolutnie nie kupuj czegokolwiek z filtrem DPF, będzie się zapychał co chwilę a potem zatka się na amen i będzie do wyrzucenia. Dodatkowo jak zaniedbasz problem to jeszcze Ci załatwi wtryski. Wersja diesla 1.8 bez DPF ma dobre opinie.
@luki- Masz na myśli 2.0 Duratec HE 145KM?
Mam, zagazowany. Wiele czytałem że ten silnik gazu nie lubi, ale jak na razie nie mogę narzekać. Fordowskie bennzyniaki mają to do siebie że są cnotkami niewydymkami- nie lubią się pieprzyc. Wymieniasz olej co 30k i jezdzisz
@luki-: A odnośnie zakazów przecież w 0.75s wylaczasz LPG i wjezdzasz na parking na benzynie, pozatym w jaki sposób zweryfikuja na czym wjechales? Za każdym razem zapominam przełączyć na benzynę przy wjeździe na parking.
Benzynę i tak musisz mieć zalane z 10l minimum żeby nie zajechać pompy paliwa.
@luki-: mam 2.0 tdci mk4 w automacie, pali w mieście koło 8,5
wcześniej miałem 2.0 tdci mk4 w manualu i palił w mieście koło 7

ja bym brał benzynę i w gaz