Wpis z mikrobloga

Gdzie w #gdansk mogę wykonać badanie kleszcza? S------l użarł mnie 1 raz w życiu a ja jeszcze c---a zdrapałem myśląc że to strupek.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krecior15: @Bartoni: niekoniecznie borelioza. Jeśli sobie zrobisz badanie, a kleszcz był na tobie co najmniej kilkanaście godzin, to istnieje szansa że pojawią się w twojej krwi przeciwciała, co jest normalne. Organizm sam zwalczy wirusa. Powinien przynajmniej. Lekarz, jeśli będziesz miał zaczerwienione miejsce ukąszenia powinien ci dać antybiotyk, np. Tetracyklinę, na maks. 3 dni, może 5.
Jeśli pojawi się rumień charakterystyczny dla ukąszenia lub nawet wędrujący to lekarz powinien
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartoni: aaa, jeszcze jedno - żeby była jasność, znam temat dość dobrze, moja córka była ukąszona ze wszystkimi objawami, kontrolnie jednak zrobimy jej badanie, co w sumie jest dość głupie, bo przeciwciała mogą być obecne jako ślad po obecności wirusa... Koleś twierdził, że płatne badania w efekcie są bez sensu, bo tylko wskażą, że była jakaś reakcja i możesz być całkowicie zdrów.. lekarz na podstawie objawów powinien postąpić jak napisałem
  • Odpowiedz
@Bartoni: Zamiast badania kleszcza (co niekoniecznie daje miarodajne wyniki z tego co pamiętam ze szkoleń zeszłorocznych) to idź do lekarza bo mogło nie być rumieńca a mógł jakieś choróbsko przenosić.
  • Odpowiedz
@Vuhaj: @jurabos: @Krecior15: Ale rumieniec i inne objawy pojawiają się dopiero po kilku dniach. Ja go zauważyłem dosłownie 20 minut temu i podejrzewam, że miałem go nie dłużej niż kilka godzin.
Więc pytanie czy iść już teraz do lekarza czy dopiero np. pojutrze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartoni: zrobisz jak uważasz, ale kleszcz żeby się "usadowił" potrzebuje kilku godzin i usunięty skutecznie nie stanowi problemu. Obserwuj miejsce ukąszenia czy pojawi się jakieś zaczerwienienie albo duży rumień i wtedy np. Zrób zdjęcie albo jak możesz zasuwaj do lekarza od razu.
  • Odpowiedz
@Bartoni: Idź czym prędzej do lekarza. W rodzinie 2 osoby z boreliozą, też olały. U jednej "WFistki" po 10 latach problemy się pojawiły "trup" z kobiety, która codziennie rano biegała.

Inna ciotka starsza co roku kilka tygodni w szpitalu spędza przez to g---o.
  • Odpowiedz