Wpis z mikrobloga

Padła mi karta graficzna ( ͡° ʖ̯ ͡°) w związku z tym zamierzam kupić mojemu komputerowi kartę graficzną oraz dodatkowo nowy procesor. Zasilacz mam 450w, płyta główna g------a i nie ma na nią żadnych nowych procesorów.
Wykopki pomożecie co wybrać? Budżet mam 1200zł, nie będe podkręcał. Preferuje procesory Intela
#skladamkomputer #skladampc #komputery #skladajzwykopem #pc #pcmasterrace
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Razvev: po taniości to celuj w coś na Z170/B150 z DDR3 i jakiś procek ( min. i5 6400-7600K). Wtedy zastosujesz swój stary RAM (tak, większość zwykłych DDR3 bez problemu działa z tą generacją i na płytach wymagających DDR3L)

A żeby było dobrze to i3-8100, B360/Z370 i 4GB RAM DDR4 z intencją późniejszego dokupienia i wymiany proca na i5, ale możesz mieć ciężko dopiąć to cenowo
  • Odpowiedz
@Razvev: Napisz jakie masz podzespoły, ale dokładnie, skorzystaj np. z CPU-Z. Do czego chcesz wykorzystywać komputer, jak do gier to do jakiś konkretnych tytułów, czy różnie?
  • Odpowiedz
Głównie chciałbym grać w różne gry. Na razie może sobie kupno procesora odpuszczę i chyba kupię go za 3-4 miesiące. W takim przypadku zmieniam pytanie: jaką kartę graficzną polecacie do 500-600zł? do komputera nie mam dostępu i siedzę na laptopie.
  • Odpowiedz
@Razvev: Z nowych nie ma innej opcji niż GTX 1050/1050 Ti. Podobne karty, z tym, że Ti ma 4GB ramu, a 1050 na ten moment 2GB, ale już powinny wchodzić do sklepów wersje z 3GB ram. Zapoznaj się z cenami ;p A i ważne, musisz mieć do tych kart monitor ze złączem cyfrowym, czyli cokolwiek innego niż VGA (D-SUB).

@majk3l: http://forum.pclab.pl/topic/1242207-Poradnik-modyfikacja-biosu-H110H170B150B250Z170Z270/page__st__20

Takie ciekawe info Ci podrzucę, może nie
  • Odpowiedz
@krabat: wiem, słyszałem. Zresztą technicznie od dawna wiadomo było, że Intel wszystko tylko sztucznie blokuje. Równie dobrze mogli wcale nie zmieniać płyt i podstawek graficznych odwielu lat. Generalnie to jest z tym tak jak z podkręcaniem procesorów bez K. Da się po odpowiednich modyfikacjach biosu i chwili zabawy, ale problemy pojawiają się po każdej aktualizacji windowsa. Wiatr w oczy non stop, szczególnie nie warty zachodu dla osób nie znających się lub tych które po prostu nie chcą tracić wielu godzin na grzebanie. Plug and play też ma swoją cenę i jest bardzo wygodne.

B150, które miały banki pamięci DDR3 (!).


@krabat: a tu by było wybitnie trudno bo Coffee Lake nie
  • Odpowiedz
@majk3l: Właśnie cały myk polega na tym, że Sky, Kaby i Coffee to to samo i nawet 6 rdzeniowce mają te same kontrolery pamięci co Skylake, czyli oficjalnie DDR4/DDR3L, a nieoficjalnie zwykłe DDR3 też żere i nic złego się nie dzieje.

@Razvev: Zgadzam się z kolegą wyżej odnośnie kart, sam GTX 1050 jest dosyć mocną kartą jak na jej cenę, ale większość gier AAA będzie mieć problemy z
  • Odpowiedz
Właśnie cały myk polega na tym, że Sky, Kaby i Coffee to to samo i nawet 6 rdzeniowce mają te same kontrolery pamięci co Skylake, czyli oficjalnie DDR4/DDR3L,


@krabat: Już miałem pisać, że to się zgadza w przypadku Sky i Kaby, ale nie Coffe. A tu jednak okazuje się, że mimo oficjalnych informacji nadal tam jest identyko kontroler:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-coffee-lake-procesory-z-kontrolerem-pamieci-ddr3-i-ddr4.html
Więc zwracam honor, masz rację.
Intel to jednak oszust co nie
  • Odpowiedz
@majk3l: No, fajnie że się czegoś nowego dowiedziałeś ;p A jeszcze taka ciekawa sprawa - po premierze Skylake popularne były takie malutkie Asrocki H110M, pod Kaby Lake też często wybierane (w wersji R 3.0) ze względu na fabryczny bios obsługujący te procesory. Do tych Asrocków są dostepne biosy zmodyfikowane pod obsługę Coffee Lake (i3), a po delikatnej przeróbce złącz procesora również i5 ;)

Intel mógłby pozwolić posadzić na płytce za
  • Odpowiedz
@Christophy: Wszystko zależy od konkretnego modelu płyty, ale praktycznie każdą kombinację już zrobić się ludziom udało. Nawet Z370 i i7 7700k xd. Z i7 jest problem, bo często nie działa HT, czyli robi się z niej i5.

Najbardziej pomyślne przeróbki pod obsługę i7 były robione na płytach Z170/270, które miały bliźniaków w wersji Z370. Zobacz w linku z pclaba, który podawałem wyżej o co dokładnie chodzi, bo sam detali nie
  • Odpowiedz
  • 0
@ehh_te_wykopki Nowe generacje karty, czyli wszelkie 1000 od NVidii i Radeony Rx 400/500, czy Vega mają jedynie złącza DVI-D. Nie można w nie wpiąć tej prostej przejściówki na VGA, bo nie ma tam pinów analogowych, a same cyfrowe.
  • Odpowiedz