Wpis z mikrobloga

@tptak: mam jeszcze pytanie, ja mam oczywko jak to w UK piekarnik z nie-wyłączalnym wiatrakiem z tyłu. Czy w trakcie pieczenia termoobieg jest wymagany czy muszą piec sie pasywnie bez udziału termoobiegu?

Czekamy na przepis.
@AmonGoeth: te piekłem z termoobiegiem. Przy termoobiegu trzeba być świadomym kilku rzeczy. Temperaturę trzeba ustawić ze 30 stopni niższą. Mimo to i tak się szybko może zacząć zapiekać skórka. Można to ograniczyć przez użycie zamkniętego naczynia lub chociaż kopułki z folii aluminiowej. Oczywiście para w pierwszych minutach pieczenia to mus, potem trzeba ją wypuścić.
Ja sam sobie kupiłem piekarnik mimo że wynajmuję. Już dwa siadły przy moim tempie, więc gospodarz nie
@cukru: od patrzenia na kulę ciasta z odciśniętym stemplem? To nie jest "oryginalny" sposób tylko skrót dla masowej skali. Wczoraj mierzyłem i ludzie robią bułkę w kilka sekund. Wygląda to zwinnie.
@qhardyq: 15 minut.
@qhardyq: pytałeś o czas pieczenia. Jeśli pytasz o przygotowanie to najpierw 12-16 godzin zaczyn (przy produkcji seryjnej używa się ciasta z poprzedniej partii na zaczyn, pate fermentee), jedno wyrastanie 30 minut, drugie wyrastanie 45 minut, formowanie piętnastu bułek zajmuje z 6-7 minut, wyrastanie końcowe 6-8 godzin w lodówce, następnie pieczenie 15 minut :)