Wpis z mikrobloga

@adam-swoboda: Nie ma problemu bo jeszcze nie ma samochodu, ciekawi mnie to jak faktycznie auto sprawuje się w mieście, jakie jest przeciętne spalanie i czy jest mocno awaryjne. Pytam tutaj a nie na forach motoryzacyjnych bo raczej wolę się dowiedzieć o takich rzeczach z "pierwszej ręki" a nie od pseudo specjalistów. Dziwi mnie dosyć niska cena tych aut bo generalnie już od 3000 można znaleźć coś rozsądnego.
a nie od pseudo specjalistów


@krygv: więc wypok to złe miejsce

Jaki popyt taka cena. To nie japonia żeby segment kitcarów miał się dobrze. Fortwo (szczególnie ten stary) jest bardzo mały (a jak ktoś szuka małego auta pewnie kupi cinquecento lub seicento albo dwa razy większą fabię) - ciasny, dużo tam nie upakujesz, powolny i zupełnie nie nadaje się na wyjazd poza miasto.

Lista zalet kończy się na parkowaniu w mieście.
@Atreyu: Ma służyć głównie do jazdy z punktu A do B więc nie oczekuje niewiadomo czego, poza miasto w moim posiadaniu raczej nie będzie ruszany bo do tych celów mam inny pojazd.
@bigger: Coś konkretnego? Z tego co wiem to części nie są zbyt drogie.
@krygv: nie o to chodzi. Automat w zbyt słabym silniku to problem innego rodzaju. Mieli biegami, silnik się męczy. To nie chodzi o osiągi. Nie ma w tym wygody a więcej frustracji. W normalnym samochodzie automat to wygoda.
@Atreyu: Rozumiem, dzieki za pomoc i wskazowki, jednak musi być coś większego bo różowa miała właśnie potyczkę z autobusem, na szczęście nie z jej winy ale samochód się do niczego nie nadaje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@krygv: automat działa jak by miał zaraz umrzeć, mały silniczek przeważnie z turbo ale ono często pada i wtedy ma ok 10KM mocy. Wymienić żarówkę czy coś to tragedia jak się nie ma rączek dziecka więc w naprawach tylko warsztaty pomogą.