Wpis z mikrobloga

Pytanie natury egzystencjalnej. Robię projekt, który będzie się opierał na tagach i czymś w rodzaju kategorii, to tak początkowo. Będzie 4-5 tagowalnych encji, które wraz z rozwojem będą udostępniane innym użytkownikom w innych 'kategoriach'. I mam dylemat jak dobrze zbudować strukturę bazy danych, a co więcej jaka bazę wybrać. Na codzień pisze używając mysql, ale chciałbym spróbować coś nowego, nie wiem czy nosql się do tego jakkolwiek nada ? Biorę tez pod uwagę graph db (neo4j), ale przyznam, ze na ten moment jest to dla mnie spora abstrakcja ( ogólnie teoria grafów nie jest mi obca ). Jest tu jakiś ogarnięty architekt bazodanowy, który byłby skory podzielić się własnym zdaniem na tem temat ? (Dodam, ze backend będę pisać w node)
#programowanie #naukaprogramowania #bazydanych #sql #mongodb #neo4j
  • 4
@nilphilus: początkowo tak, każdy użytkownik może dodać obiekt tagowalny danego typu do swojej kategori, w przyszłości inny użytkownik będzie mógł zlinkować ten obiekt do siebie na inna kategorie (kanał ?), dorwałem jakiegoś ebooka o graph db, rano w wolnej chwili poczytam, może akurat to jest coś czego szukam