Wpis z mikrobloga

@laczka: i co w tym złego? ja w tym stwierdzeniu się zgadzam. rozwiązłość płciowa nie jest rozwiązaniem, które pozwala społeczeństwu przetrwać. prowadzi do mnóstwa problemów, poczynając od tych z głową (vide przegrywy, stulejarze i inni) przez te z zazdrością (tinder, badoo i inne) po te z nielojalnością (zdrady i bolcenaboku)
  • Odpowiedz
@DaKnight: pierwszy popularnonaukowy artykuł z brzegu, proszę. stricte naukowych artykułów nie będę Tobie linkować, bo nie mam na to czasu, a i tak będziesz podważał ich zasadność, tak jak podważysz fakty zawarte w tym artykule
  • Odpowiedz
@laczka: samo współżycie nie jest grzechem, współżycie jest grzechem wtedy, kiedy nie wynika z miłości małżeńskiej, a z cielesnego pożądania i prymitywnego zaspokajania potrzeb, teraz rozumiesz? czy języka polskiego też uczył Cię ktoś kto nie miał o tym pojęcia?
  • Odpowiedz
@boguchstein: Nie wiem, tak jak pisałem nie jestem kompetentny i naprawdę wolałbym, żeby takie osoby jak artpop poszły na jakieś kółka dyskusyjne i nie wyładowywały swojej frustracji na przypadkowych mirkach. Nie wydaje mi się, żeby brak określenia osoby ateistą od razu mówił, że jest wierząca(jeżeli tak jest to możliwe iż jest ten stan spowodowany ewolucja języka rozwijanego w pewnym środowisku). Wybacz, ale nie widzę związku. Zaniechanie czynności, też może mieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@cptyossarian123: chodzi o to nastawienie społeczne, że jesteś ateistą - wywrotowiec i to ty się powinieneś tłumaczyć dlaczego nie wierzysz. Nikt się mnie jeszcze nie zapytał czemu nie gram w golfa? Za to sporo ludzi pytało czemu nie wierzę w ich bożka. To na nich ciąży ciężar dowodu, oni się powinni tłumaczyć.
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus a celibat w jaki sposób służy przedłużeniu gatunku? Jakoś protestanci i prawosławni rozwiązali ten problem i nie ma tam takich patologii seksualnych jakie występują w kościele katolickim. Później mamy takie kwiatki jak jp2gmd
  • Odpowiedz
@typeson: założeniem celibatu jest służba Bogu, a nie spełnianie roli reprodukcyjnej, toteż z definicji nie służy on przedłużaniu gatunku. Protestanci i prawosławni nie rozwiązali problemu patologii seksualnych, a jedynie pofolgowali swoim żądzom. A patologie seksualne są w całym społeczeństwie (zwłaszcza w środowiskach nieheteroseksualnych), a nie tylko w Kościele.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Czerwonykaktus: xd zobacz co jest w Biblii o niewolnictwie i jak w Biblii tysiąclecia brzmią przykazania. Wszyscy interpretują jak chcą, dlatego jest tak dużo denominacji, bo nawet między sobą wierni się nie mogą zgodzić, co i jak.
  • Odpowiedz
skoro masz w domu spine z powodu procesji to znaczy że masz 15 lat i jednak jeszcze musisz słuchać się mamy ;)


@Andrzejek_Andrzejek07: Pisał że nie ma 15 lat tylko przyjechał do domu rodzinnego. Ale nawet gdyby lat 15 miał to nie, nie musi się słuchać mamy we wszystkim.
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus: Zanim jeszcze przeczytałem już oskarżasz mnie o to, iż będę podważać zawarte tam tezy. No, no rozpędzasz się( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałeś częściowo rację, bo jak np. z prawem życia i śmierci(ius vitae necisque) zostało przez chrześcijaństwo zniesione, z innymi się tylko częściowo zgadzam jak zakaz porzucania noworodków (ius exponendi) zostało zakazane, lecz wciąż społecznie akceptowanie, ale już np. zakaz sprzedaży dzieci (ius vendendi) został
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus:

założeniem celibatu jest służba Bogu


Nope, wprowadzono to aby majątek kościelny się nie rozdrabniał, i żeby biskup czy inny legat zawsze miał nad nim jakąś kontrolę. Służba Bogu to tylko zasłona dymna.
  • Odpowiedz