Wpis z mikrobloga

@artpop: obraziłem wspólnotę do której ona należy, bo ona obraża tą do której ja należę, proste. ba, to nawet nie była obraza a stwierdzenie faktu, jeśli rodzice ją tak okłamali na temat wiary, to jest to patologia, odbiegają od normy (tak jak i ty zresztą)

@dar_piesni: niewolnictwo, brak poszanowania niepełnosprawnych, korupcja - to są przykłady zaawansowania systemu prawnego w antycznej Grecji?
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus:
KKK 2353 Nierząd jest zjednoczeniem cielesnym między wolnym mężczyzną i wolną kobietą poza małżeństwem. Jest on w poważnej sprzeczności z godnością osoby ludzkiej i jej płciowości w sposób naturalny podporządkowanej dobru małżonków, jak również przekazywaniu życia i wychowaniu dzieci. Poza tym nierząd jest poważnym wykroczeniem, gdy powoduje deprawację młodzieży.
  • Odpowiedz
@artpop: @Czerwonykaktus
Ale wy wszyscy pod tym wpisem jesteście szaleni. Że sobie pozwole zarzucić korwinizmem jesteście jak debile grający w szachy. Takie dyskusje ciągną się od wieków również w środowiskach akademickich(bardziej jako konserwatyści vs libertarianie- kościół jako pewien element konserwatyzmu) i wyewolułowały już do rozmiarów ponad dyskusje waszego typu(nie żyjący już prof. Wolniewicz - nie wierzący w Boga, obrońca tradycji kościoła katolickiego). Można np. na religie popatrzeć jak na
  • Odpowiedz
@Krecior15 ale czemu wymagasz od innych żeby tłumaczyli Ci czemu Bóg istnieje? Ja wierzę, że nic mnie nie czeka po śmierci ale nie przeszkadza mi to w rozmowie na ten temat z wierzącymi znajomymi, masz jakiś problem z wiarą bo zmuszali Cię do kościoła czy coś?
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus:

filozofów czy matematyków, ale nie można powiedzieć, aby na poziomie kulturowym stała wysoko. Tak samo Rzym przed rozkwitem chrześcijaństwa nie był zbyt przyjaznym do życia państwem dla maluczkich.


Daj jakąś pracę, artykuł mówiący, że przed chrześcijaństwem klasa niższa miała przesrane, ale jak nadszedł czas religii jezusowej to wszystko się "unormowało" i typowy chłop miał cokolwiek do powiedzenia. No dalej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@cptyossarian123: ateizm nie powinien być w żadnym wypadku podglądem elitarnym czy tym bardziej populistycznym. Powinien w ogóle nie istnieć. Dlaczego? To bardzo proste. Nie mamy innych określeń w innych dziedzinach, które stosujemy na osoby niewykonujące danej czynności, bo głupim jest zakładanie, że każdy taka czynność wykonuje, bądź wykonuje tak samo. Nie mamy agolfistów, acyklistów. Nikt się nie rodzi golfistą...Z wiarą niestety jest inaczej. Wszyscy zakładają, że każdy jest wierzący, a
  • Odpowiedz
@Krecior15: błąd logiczny, nie udowadnia się nieistnienia smoków, a wystarczy jeden smok by udowodnić jego istnienie. Tymczasem bozi nie da się udowodnić to trzeba udowodnić nieistnienie by nie psuć komfortu wierzącym. Zaraz wyskoczysz z komfortem wierzących smoki. Wierzący w bozię innych ludzi mają gdzieś:)
  • Odpowiedz