Wpis z mikrobloga

@SzukamNlcku: "Wiara jest kwestią indywidualną" XDDD narzucane od urodzenia jakieś rytuały przez chłopa w sukience i pranie mózgu do 18 roku życia nazywasz kwestią indywidualną?
  • Odpowiedz
@krzysztof-es-545: ty widzisz gimboateistę, ktoś inny trolla. A ja mogę zobaczyć dziecko, które jest zmuszane do praktyk religijnych, wbrew swojej woli i wierze. A to jak na XXI wiek moim zdaniem poważna rzecz.
@Krecior15: rozmawiałeś z rodzicami na te tematy w sposób poważny? Tylko bez żadnych argumentów czy przekonywania. W ich języku. Że nie wierzysz, bo tego nie czujesz, bo nie doznałeś tej "łaski wiary", że przymuszanie tylko
  • Odpowiedz
"mama każe mi iść na procesję a ja nie chcę" to kwintesencja gimboateizmu.


@krzysztof-es-545: Wtf? Bo rodzic zmusza swoje dziecko do chodzenia na jakieś procesje, chociaż dana osoba nie chce tego robić? Gimbokatolicyzm.
  • Odpowiedz
@artpop: Co ty robisz? To jest zbyt nisko wiszący owoc, jak dla ciebie. Jeżeli chcesz levelować to nie możesz skupiać się na zabijaniu ścierwojadów(mam nadzieję, że analogia jest jasna, jak jedyna słuszna karnacja).
  • Odpowiedz
Wtf? Bo rodzic zmusza swoje dziecko do chodzenia na jakieś procesje, chociaż dana osoba nie chce tego robić? Gimbokatolicyzm.


@artpop: Prawo zmusza rodzica do zmuszania dziecka do chodzenia do szkoły chociaż dziecko nie chce tego robić.
  • Odpowiedz
Prawo zmusza rodzica do zmuszania dziecka do chodzenia do szkoły chociaż dziecko nie chce tego robić.


@krzysztof-es-545: Co ma edukacja/szkoła wspólnego z procesjami/kościołem? I prawo nie zmusza rodzica do posyłania na procesję, czy do kościoła. To zazwyczaj kwestia presji społeczeństwa/fanatyzmu.
  • Odpowiedz
Ja to rozumiem, byłem tam. Też nie zgadzałem się z tym wszystkim i też nie brałem udziału w obrządkach. Ale dzisiaj - z perspektywy czasu stwierdzam, że nie warto się napinać. Można w tym czasie pójść sobie na spacer i traktować sprawę jako wycieczkę krajoznawczą. Dzisiaj jeśli sytuacja tego wymaga (pogrzeb, ślub, inne sakramenty) idę do kościoła i biorę w tym udział. Nie klękam, nie odmawiam modłów tak jak inni, ale tam
  • Odpowiedz
@artpop szkoła i edukacja państwowa uzupełniają się z edukacją w Kościele. Kościół jako wspólnota przekazuje zbiór uniwersalnych wartości i zasad moralnych, które są trafne w zasadzie niezależnie od kultury. Dojrzałością w przypadku braku łaski wiary jest iść na taką uroczystość choćby z szacunku do rodziców czy innych bliskich.

Ale ktoś kto zmusza małe dzieci do chodzenia z dildo na czole po ulicy tego nie zrozumie.
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus:

Kościół jako wspólnota przekazuje zbiór uniwersalnych wartości i zasad moralnych,


Bo bez Kościoła to by zaczęli mordować, tak? Jedyna co Kościół przekazuje to to, że jak użyjesz antykoncepcji po śmierci wyślą cię do piekła.
  • Odpowiedz