Wpis z mikrobloga

Kościół jako wspólnota przekazuje zbiór uniwersalnych wartości i zasad moralnych, które są trafne w zasadzie niezależnie od kultury.


@Czerwonykaktus: Zbiory wartości, które demonizują człowieka za to kim jest, wytwarzają poczucie winy, czy straszą piekłem. Antynaukowa indoktrynacja od małego, wiara oparta na prezentach/pieniądzach (np. komunia w wieku 8 lat - wytwarzanie presji na rodzicach, w końcu jak dane dziecko ateistów będzie się czuło, kiedy rówieśnicy będą opowiadali o tym co/ile dostali). Wcale nie potrzeba kościoła, aby uczyć człowieka tego, aby być dobrym - zapraszam do Czech, gdzie 91% osób w grupie wiekowej 16-29 uznaje się za ateistów.

Dojrzałością w przypadku braku łaski wiary jest iść na taką uroczystość choćby z szacunku do rodziców czy innych
  • Odpowiedz
@DaKnight: w tej chwili? nie. Ale myślę, że wielu ludziom ciężko jest znaleźć cel w życiu, a Kościół pokazuje, że można żyć dla innych, z innymi. Wybierasz sobie jakieś poszczególne elementy nauczania kościelnego, które trudno Ci zaakceptować i wokół nich prowadzisz polemikę, rozmowa z Tobą nie ma najmniejszego sensu, bo Ty nie chcesz rozmawiać.
  • Odpowiedz
@artpop: zbiory wartości, które nakazują miłować bliźnich jak siebie samego. zbiory wartości, które mówią, że Bóg jest miłosierny, a grzech można wymazać. zbiory wartości, które mówią o nawróceniu. Ani razu w Kościele nie usłyszałem o pieniądzach, w mojej parafii temat ten pojawiał się tylko zimą, kiedy trzeba było opłacać np. ogrzewanie. Przykład z wytwarzaniem presji - rozumiem, że jesteś fanem mundurków w szkole i krótko ostrzyżonych głów? Czy może planujesz
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus: bardzo ważne zasady moralne: Bóg cię nie zbawi jeśli się kochasz z kimś tej samej płci, jeśli używasz antykoncepcji lub wykonujesz naturalne czynności fizjologiczne (seks)
Ta instytucja to dno, wpędza w poczucie winy już od małego i uczy strachu.
  • Odpowiedz
Cała cywilizacja łacińska ma swój początek w wierze chrześcijańskiej


@Czerwonykaktus: Ma początek także w antycznym Rzymie - prawo, czy antycznej Grecji - filozofia, które to są odrębne od wiary chrześcijańskiej, ale równie ważne w tworzeniu "korzeni" Zachodu, w tym jego moralności.
  • Odpowiedz
  • 84
Jakim trzeba być cymbałem, by zarzucić opowi gimboateizm. XD

Poziom używających tego "zarzutu" to jest wyższy debilizm.
  • Odpowiedz
@Guzkow: no więc antyczna Grecja miała swoich filozofów czy matematyków, ale nie można powiedzieć, aby na poziomie kulturowym stała wysoko. Tak samo Rzym przed rozkwitem chrześcijaństwa nie był zbyt przyjaznym do życia państwem dla maluczkich.

@laczka:

bardzo ważne zasady moralne: Bóg cię nie zbawi jeśli się kochasz z kimś tej samej płci, jeśli używasz antykoncepcji lub wykonujesz naturalne
  • Odpowiedz
@Krecior15: #!$%@? tajemnica poliszynela zawsze. "nieee co ty gadasz, kazdy wierzy w co chce"... ta #!$%@? powiedzcie to w domach gdzie rodzice dostają #!$%@? jak tylko pomyślą, że dziecko może w jezuska nie wierzyć na pewno będzie pił mace xD
  • Odpowiedz