Wpis z mikrobloga

@siabi na ten moment jeszcze nie ma gotowego api do śledzenia. Będę je dopiero robił, sprawdzę czy jestem w stanie dodać te dwie firmy i jeśli tak to będą w apce ;)
@fi9o kwestii backupu jeszcze nie ustaliłem jak dokładnie go zrobię i czy na pewno już w 1 prod wersji, ale z czasem pewnie pojawi się ta funkcja, bo na pewno się przyda. @siabi dzięki ;)
@Domons: Ciekawa, ładny design. Z Backupem możesz sobie stworzyć logowanie + VPS z bazą która przy zmianach w apce przesyła do VPSa przechowując backup / synchro.

Napiszesz coś więcej? W czym pisane itp?
@bi-tek: wiem, trzeba będzie na pewno jakieś logowanie wprowadzić i później aktualizować lokalną bazę z tą na serwerze. Ale trochę to rodzi pytań, czy aktualizować to za każdym razem czy co jakiś czas, czy może wgl użytkownik sam ma wysyłać kopie na serwer itd... więc temat do przemyślenia, jak zrobić to optymalnie i dla serwera i dla wygody userów.

Apka pisana natywnie pod Androida, w Javie. Główne Activity (to co widać
@Domons: Wg mnie synchro OnChange paradoksalnie zmniejszy liczbę requestów i zapewni lepszą synchronizacje, Po jakieś zdanie leci request do centrali (VPS) i aktualizuje wpis, teoretycznie dane zawsze powinny być aktualne.

Większym problemem będzie synchronizacja od VPS do innego urządzenia. Korzystam z apki Microsoftu To-Do i tam praktycznie jest synchronizacja praktycznie real time, na jednym telefonie dodaje coś do listy i praktycznie natychmiast (poniżej 1-2 sekundy) mam to na drugim telefonie. Ale
Wg mnie synchro OnChange paradoksalnie zmniejszy liczbę requestów i zapewni lepszą synchronizacje, Po jakieś zdanie leci request do centrali (VPS) i aktualizuje wpis, teoretycznie dane zawsze powinny być aktualne.


@bi-tek: też tak myślę

tam praktycznie jest synchronizacja praktycznie real time, na jednym telefonie dodaje coś do listy i praktycznie natychmiast (poniżej 1-2 sekundy) mam to na drugim telefonie. Ale nie badałem jak to działa.


@bi-tek: podejrzewam, że websockety