Wpis z mikrobloga

  • 0
@Stonis a to na pewno wyjdzie, trzymam kciuki.

Ja z kolei jestem motzno mięsny, ale z przyjemnoscia zjem wege danie. Różowy często takie robi więc nie mam problemu żeby skosztować. Czasami trzeba odpoczac od tego mięcha. Steki to dobra rzecz, no i są zdrowsze niż niejedno mięso ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tryggvason:
Ale takie mieso mogę zrobic na milion sposobow i nie potrzebuje nawet jakos super skladnikow.
Stek na patelni, albo to jerky takie amerykansie, moge wysuszyc, i wciaz minimum skladnikow plus przyprawy.
Tylko no mieso rzucilem dla idei i dlatego ze polska kuchnia sklada sie glownie ze swini, a ze swini to tylko kiełbasa swojska i kaszanka, inaczej swinia to tak srednio. Zylasta i w ogole, a ja nie mogę
  • Odpowiedz
  • 0
@Stonis no racja, żeby przygotować wege potrawę to trzeba się trochę postarać żeby było smaczne i różnorodne. W Polszy wieprzowina dominuje na stole, to fakt. Jeśli nie lubisz zylastych części wieprza to spróbuj kiedyś polędwiczki - są delikatne i chude, schab w sumie też. Spróbuj też kiedyś steka z polędwicy wolowej, ale o poziomie wysmazenia medium rare - kroi się jak masło i jest bardzo delikatna. Niestety u nas jest bardzo
  • Odpowiedz