Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful: moi zaniedbali skrajna fobie spoleczna, nie odzywalem sie do ludzi przez jakies 10 lat szkoly, a potem przez 3 z trudem dukalem do najblizszych kilku znajomych. Teraz juz na szczescie jestem w miare normalny, ale kto mi zwroci koszmarne dziecinstwo i czas jaki zmarnowalem na tkwienie w ciszy i bycie ofiara szkolnych katow? Nikt, a mozna bylo mi pomoc, od czego do cholery byli rodzice i nauczyciele?
  • Odpowiedz
@nama to winszuje. U mnie starczyło zewnętrzne leczenie ale jak pogadałem z lekarzami to 1 na 10 wyrażał się pozytywnie o doustnych retinoidach.
  • Odpowiedz
@patatier leczę się u znajomej dermatolog, na ponad 1000 pacjentów dwójka musiała przerwać leczenie. Reszta bardzo zadowolona z efektów. Dla dermatologa ktoś po izo już z trądzikiem nie wróci i robota się kończy ;)
  • Odpowiedz
@patatier nie jest XD deminizowana terapia bo nazbyt skuteczna :> ja mam na lekkie problemy kosmetyczne związane z tłusta skóra. W życiu nie miałam silnego a nawet średniego trądziku.
  • Odpowiedz
@nama i git, nie masz już problemu. Choć i tak dla mnie leczenie średniego tradziku - tym bardziej u kobiety - izotretynoiną to przesada. Działo na wronę.
  • Odpowiedz
@patatier: Ja również potwierdzam, że ten lek jedt bardzo skuteczny i jednocześnie demonizowany. Leczylem nim trądzik hormonalny okresu dojrzewania niecały rok i nigdy nie miałem żadnych skutków ubocznych poza suchością ust. Poza tym trądzik hormonalny to bardzo popularny problem i mozna poczytac w internecie miliony historii leczenia tego i co okazuje sie skutecznie, sam przebrnalem przez dziesiastki wątków i ze wszystkich oraz mojego przypadku śmiało stwierdzam ze przepisywanie maści na
  • Odpowiedz