Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nowa dziewczyna mojego kumpla wywołała afere bo powiedziała, ze dobrze jest przy zawarciu małżeństwa podpisać intercyze ( ͡º ͜ʖ͡º), jezu co to sie działo później... Mój dobry kumpel któremu jakis czas temu stuknęła 30 stka, ogłosił około 2 miechów temu, ze zakochał sie na zabój i jest gotów umrzeć za ta miłość, nie no żartuje. Poznał super dziewczynę, zakochał się, wychwalał ja pod niebiosa że ona taka super i te de i te pe, wiec mówie no dobra, no to zapoznaj nas z tą swoją superwoman. W sobotę zebrał naszą paczkę i poszlśmy się wszyscy spotkać na mieście, przychodzi kumpel cały zadowolony z ta swoją nową dziewczyną, poznaliśmy ją i gadamy o takich normalnych rzeczach. Ona ogólnie symapytczna choć tak podchodząca do nas z dystansem. Ona ogólenie z tego co mówiła to sprawiała wrażenie, ze jest osoba bardzo lubiącą wypowiadać swoje zdanie na różne tematy, co za chwilę miało znowu nastąpić xD. Rozmawiamy, rozmawiamy i tak po pół godzinie jakoś temat zszedł na małżeństwa, rozwody i związane z tym problemy. I nagle nasza nowa koleżanka wypowiada znanie, ze najlepiej to spisać intercyze bo to daje pewnośc że po rozwodzie na się pewność, ze nic z naszego majątku nie przepada, czy jakoś tak mniej więcej ale wiecie o co mi chodzi. Nagle nastała mała cisza, taka wiecie, która trwa dosłownie chwilę i jest spowodowana zarówno konsternacją jak i szokiem, to taka chwila gdzie wiecie, ze zaraz rozpocznie się ostra dyskusja. Dodam, że oprócz mnie było jeszcze 3 kolegów, z czego 2 z nich jest w małżeństwie bez intercyzy (tak można było wywynioskować z rozmowy, która zaraz się odbyła) a trzeci jest w narzeczeństwie, byłem i ja ale sam no i ten kumpel z dziewczyną. Po tym jak ona to powiedziała dziewczyny tak się oburzyły i wnerwiły, ze z tych nerwów nie mogły dobrac odpowiednich słów :D.
Nie chce tego nazwać kłótnią ale była to bardzo duża dyskusja. Wszystkie twierdziły, ze to nie jest normalne żeby spisywac intercyze bo... teraz uwaga świadczy to o tym, ze partnerzy im nie ufają a zaufanie to podstawa w związku a związek bez zaufania nie istnieje. Nie były zdowolone jak powiedziała, że zaufanie nie ma związku z dbaniem o własny majątek, zaufanie to jedno a zdrowy rozsądek to drugie i na wypadek rozstania człowiek jej zabezpieczony. Zarzuciły jej, ze w takim razie po co ona miałaby w ogóle brac ślub ślub skoro już mówi o rozstaniu. No co nowa kolezanka się zdenerwowała i powiedziała, ze tak mówią tylko ci, którzy nie wnoszą żadnego majątku do małżeństwa i mogliby tylko skorzystać na rozwodzie bo normalny człowiek który się czegoś dorobił to chce to chronić a osoba która nie cche podpisac intercyzy boi się, ze po rozwodzie zostanie z niczym czyli tym co wniosła do małżeństwa XD. Rozumiecie to, ona im to tak powiedziała. Tak normalnie powiedziała im to w twarz. Kumpel powiedział żeby ona sie tak nie denerwowała. Pozostali kumple nawet nie próbowali dołączyć do dyskusji po tym jak jeden z nich powiedział, ze ona ma rację (ten jeszcze bez ślubu) na co jego dziewczyna się obraziła i spytała się dlaczego on nie jest po jej stronie. Musielibyście to widzieć, bo nie jestem w stanie oddać nawet w niminalnym stopniu tej atmosfery. Ja tam siedziałem cicho, choć w pewnym momencie chiałem przyłączyć się do dyskusji ale zrezygnowałem. Ogólnie dziewczyny walnęły focha na wszystkich, i na nią i na facetów że nie stali po ich stronie.
No cóż, atmosfera podupadła, posiedzielismy jeszcze trochę i się rozeszliśmy. Ale było za to całkiem ciekawie choć dziewczyny na pewno jej nie polubiły. Ona ma u nich przerabane, nie wiem jak bedą wygladać imprezy jak bedziemy się gdzies spotykac. Żeby nie było, ze te moje koleżanki to jakieś karyny, które nie pracują czy skończyły zawodówe tylko normalne kobiety ale nie zmienia to faktów ze się wkurzyły na to co powiedziała, tym bardziej że tez nie sa to jakieś nastolatki tylko całe towarzystko jest już z 30 stka na karku albo zaraz bedzie. Ale tez mnie rozwaliła na łopatki jedna z tych koleżanek bo stwierdziła później że ta nowa laska kumpla to chyba jakaś materialistka XD.

#heheszki #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OPie czy Ty zdałeś chociaż testy gimnazjalne? Przecież tego się czytać nie da, poziom narracji 12 latka.
  • Odpowiedz
GwiezdnyBrowar: Mądrze mówi, szkoda tylko ze nikt jej nie wsparł w tym co powiedziała, chociażby ty lub jej facet. Zawsze mnie to zastanawia jak wywiazuja się róznego rodzaju dyskusje i jest jedna osoba atakowana przez inne, ze nikt jej nie wesprze tym bardziej że ktoś ma takie samo zdanie na jakis temat.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czy wiecie ale w wielu przypadkach intercyza w Polsce gówno znaczy (np jeśli facet dorobił się czegoś w trakcie trwania małżeństwa go intercyza nic nie da bo kobiecie należy się połowa xD). Wystarczy sobie poczytać o małżeństwach gdzie była intercyza ale cwane różowe wygrały sprawę w sądzie na której sędzia uchylał intercyzę.

Na dobrą sprawę to różowe mają racje i jak ktoś od razu wyskakuje z intercyza
  • Odpowiedz
OP: @Quinn: Owszem, zdałem testy gimnazjalne ale bardzo się śpieszyłem pisząc ten post.
@m1chau: Bardzo mnie to rozbawiło, że akurat ona nazwala ją materialistką. to bylo w tej sytuacji az absurdalne XD.
@zielonka-senpai: Dlaczego wydaje ci sie roszczeniowa? Bo chce podpisac intercyze? A inne moje kolezanki już nie wydawały Ci sie roszczeniowe?

Ten komentarz został dodany
  • Odpowiedz
@kabdul: No trudno żeby nie uchylał, skoro para umawiała się np. tak, że kobieta zostaje w domu a gość pracuje. No albo przy dziecku, to wtedy wiadomo, że nie miała jak pracować (w sensie sama też zadbała, by zostać mamą na cały etat i nie planować powrotu przez najbliższe lata). Natomiast kumpel powiedział, że z dobrą papugą i w normalnej sytuacji (czyt. nie ma gówniaka, nie było umowy, że laska
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skłonny jestem uwierzyć w całość, ba, proste wyjaśnienie:

Sąd zwykle przyznaje prawa matce dziecka, ojciec więc musi oddać połowę majątku, a zwykle oddaje więcej, dla dobra dziecka, oddaje dziecko, płaci alimenty +bonusy gdy ma czas wyznaczony na bycie z dzieckiem. Kupuje zabawki, ubrania, daje dodatkowe pieniądze. Więc poprostu panie są przedsiębiorcze. :) Sprawdźcie ile wyroków zapada na korzyść mężczyzn :)
  • Odpowiedz
Nowa dziewczyna mojego kumpla wywołała afere bo powiedziała, ze dobrze jest przy zawarciu małżeństwa podpisać intercyze ( ͡º ͜ʖ͡º), jezu co to sie działo później...


bo to tak trudno rozumieć, że intercyza nie tylko chroni interesy męża, ale również żony

Mój dobry kumpel któremu jakis czas temu stuknęła 30 stka, ogłosił około 2 miechów temu, ze zakochał sie na zabój i jest gotów umrzeć za ta miłość, nie no żartuje. Poznał super dziewczynę, zakochał się, wychwalał ja pod niebiosa że ona taka super i te
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Nie padł chyba najlepszy argument w takiej rozmowie czyli to, że przy intercyzie zabezpiecza się strony przed konsekwencjami finansowej wpadki małżonka. Tego koleżanki by chyba nie obaliły. Popieram bohaterkę posta.
  • Odpowiedz