Wpis z mikrobloga

Testuję wychodzenie z przegrywu z pomocą napojów energetyzujących i izotonicznych.

Dzień 13 (niedziela)

Wypitych kaw 0/12
Wypitych energetykow 1/20
Wypitych izotoników 0/4
Zazytych tabletek przeciwbólowych (tramadol z paracetamolem) 0/4
(dzien dzisiejszy/całkowita ilość)

Miałem siły na dużo pracy mimo wypicia tylko jednego energola, jednak po obfitym obiedzie około godziny 17 tak mnie zmuliło że poszedłem spać na 2 godziny.

#wychodzimyzprzegrywu #przegryw #depresja #fobiaspoleczna #nerwica #givemepower
  • 10
  • Odpowiedz
17 tak mnie zmuliło że poszedłem spać na 2 godziny.


@LajfIsBjutiful: Jedz regularnie i mniejsze porcje. To co poczułeś czyli senność to efekt działania dużej dawki tryptofanu który w mózgu przekształca się do serotoniny.
  • Odpowiedz
@nucer: bez wspomagania nie mam sił, zimne kończyny, poczucie beznadziejnosci, senność i zmęczenie. Prawdopodobnie coś z sercem :/ a energol trochę pobudzi krążenie i jest lepiej.

@araneo: ok. Dzięki za info,staram się ale taki duży obiad dostałem ;)
  • Odpowiedz
tryptofanu


@araneo: lol, jak to wywnioskowałeś? Przecież nic co Lajfls napisała nie wskazuje w żaden sposób na tryptofan. Ona przecież się nażarła więc prędzej miała wystrzał insuliny który ją położył
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Tam prawie niema witamin :) Izotoniki mają dużo cukru które i tak dostarczamy w innych pokarmach, więc zrezygnuj z nich. Pij za to rano szklankę wody z 5g soli i sokiem z ćwiartki cytryny. Dzięki soli ten mix będzie lepszym izotonikiem niż sklepowe powerrade. A cytryna to masa elektrolitów i przeciwutleniaczy, czyli nawadnia i wzmacnia organizm. Jest to lepsze i tańsze rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ryboflawina: Według WHO, dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać 5 gramów, natomiast do celów znakowania żywności wartość referencyjna spożycia soli wynosi 6 g/osobę/dzień. Jest to wartość ustalona dla ludzi dorosłych,

Hmm a ty mi mówisz że 5g mam z rana walnąć. Proszę o uzasadnienie
  • Odpowiedz