Wpis z mikrobloga

423882,61 - 80,00 = 423802,61

W tym tygodniu ledwie 8 dyszek, bo też i 5 treningów. Trzeba wypoczywać. Nawet sobotnia wyprawa w góry była bardziej fotograficzno - pogaduszkowa, niż wyczynowa ;) Ale w czwartek dychę pobiegłem poniżej 39 minut :D

Zaczynam się bać tych sobotnich zawodów (Karkonoski Festiwal Biegowy - 70 z hakiem). Wiem jak się moje możliwości i że będzie na mecie fantastycznie, no ale.. Jak zawsze ;)

#wroclaw #bieganie

#sztafeta #ruszwroclaw

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@elo490500 przy odpowiedniej profilaktyce i diecie uszkodzenia kolan są mało prawdopodobne. Przez 5 lat biegania miałem z nimi jakiś problem tylko, gdy wyłącznie biegałem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@elo490500 popsuty staw raczej się sam nie naprawia :) ale na pewno można mu pomóc tym, że się go nie przeciąża i wzmacnia grupy mięśniowe, które go utrzymają w stabilności.
  • Odpowiedz
@elo490500: Istnieją badania, które potwierdzają to, co mówisz. Chodzi o to, że chrząstka stawowa u ludzi nieaktywnych fizycznie jest trochę mniej odżywiona przez brak ruchu i w związku z tym, jej odbudowa może być wolniejsza. Bo tak z definicji to chrząstka stawoa jest jedną z najmniej odżywionych struktur w ciele (nie jest ukrwiona, przez co tlen oraz mineraly dostają się wolniej, niż chociaż by do kości)
  • Odpowiedz