Wpis z mikrobloga

@KrzaQ2: Chcę się nauczyć czegoś tak dla siebie, może kiedyś będę chciał zrobić jakiś programik czy coś, ale raczej nie pakowałbym się w karierę dewelopera.
  • Odpowiedz
@supra107: Pythonem szybko zrobisz fajne projekty, bez wchodzenia w nauke o wskaźnikach, pamięci i inne smaczki, które sprawiają, że c++ jest złożony.
Sam się zastanów, jeśli lubisz programować i uczyć się jak to działa to nie ma czegoś takiego jak "lepszy język".
Zrobisz z 10-100 projektów w jednym języku, to przyswojenie innych zajmie Ci tyle, co nauka składni w dzień
  • Odpowiedz
Umiejąc C++ łatwiej ci będzie wskoczyć do innych języków. No i przede wszystkim nauczysz się programować, a nie tylko klepać kod.
  • Odpowiedz
@supra107: ekspertem, nie ekspertem, ale pytanie tak samo zasadne... Albo jesli umiesz programowac, uczysz sie tego jezyka, ktory jest ci akurat do czegos potrzebny, a jak nie umiesz programowac, wybierasz taki, ktory nie bedzie przeszkadzal Ci w nauce.
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: Wybacz, myślałem że jestem jednym z tych "ekspertów" którzy będą gnoić innych za to że nie znają się tak dobrze jak on. Na razie powolutku uczę się C++ z książki "C++ dla każdego - wydanie II", tak żeby zobaczyć czy to w miarę ogarniam. Książka fajnie opisana, więc się spoko z niej uczę.
  • Odpowiedz
uczę się C++ z książki "C++ dla każdego - wydanie II", tak żeby zobaczyć czy to w miarę ogarniam.


@supra107: Ksiazka opisuje standard sprzed 20 lat, jak sie juz z niej nauczysz to czeka cie 2 dekady ewolucji jezyka do nadrobienia.
  • Odpowiedz
@supra107: Symfonie c++ sobie na 100% odpuść. W teorii (nie polecam) do twojego celu najlepszy chyba będzie Zelent i jego kurs na YT o cpp. Ale jak już mówili i też powiem - cpp na pierwszy język jest średni, bo jest trudny. Co z tego że jak się go nauczysz to już niby wszystko będziesz umiał, jak szansa że w ogóle zrezygnujesz z programowania przy tym tworze jest bardzo duża.
  • Odpowiedz