Wpis z mikrobloga

Właśnie napisałem do wykop.pl

> hej wykop.pl żądam udzielenia następujących informacji o moich danych osobowych:

> a) jakie są cele przetwarzania;

> b) jakie kategorie odnośnych danych osobowych przetwarzacie;

> c) proszę o informację o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane osobowe zostały lub zostaną ujawnione, w szczególności o odbiorcach w państwach trzecich lub organizacjach międzynarodowych;

> d)w miarę możliwości planowany okres przechowywania danych osobowych, a gdy nie jest to możliwe, kryteria ustalania tego okresu;

> e) jak mogę skorzystać z żądania od administratora sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych dotyczącego osoby, której dane dotyczą, oraz do wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania;

> f) proszę informacje o prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego;

> g) jeżeli dane osobowe nie zostały zebrane ode mnie, proszę o wszelkie dostępne informacje o ich źródle;

> h) proszę informacje o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym o profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4, oraz – przynajmniej w tych przypadkach – istotne informacje o zasadach ich podejmowania, a także o znaczeniu i przewidywanych konsekwencjach takiego przetwarzania dla osoby, której dane dotyczą.

> Jeżeli dane osobowe są przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, proszę o informację o odpowiednich zabezpieczeniach, o których mowa w art. 46, związanych z przekazaniem.

> Proszę też o przekazanie mi kopii moich danych osobowych.


Zobaczymy co mi odpiszą. Mam nadzieję, że dowiem się dużo a nie powielą klauzuli informacyjnej. Wtedy byłbym oburzony

#rodo #gdpr #wykop
  • 17