Wpis z mikrobloga

W ostatnich dniach kosciol zamontowal glosniki zeby o pelnej godzinie puszczac bicie dzwonow i melodyjke na cale osiedle.
Po co cos takiego robic? Daaaawno temuuu dzwony koscielne mialy sens a dzisiaj?

()

#katolicyzm #bekazkatoli #gimboateizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VCO1: no nie do końca. Dopuszczalne w granicach 60 dB dotyczą hałasu komunikacyjnego. Tutaj myślę, że należałoby rozpatrywać hałas jako środowiskowy (przemysłowy). Wtedy dopuszczalne są 50/55 dB w porze dziennej. Zależy od typu zabudowy. Ale jeśli źródło hałasu pracuje parę minut, to po przeliczeniu na 8 godzinny czas odniesienia dla pory dziennej, to wątpię żeby były przekroczenia.
  • Odpowiedz
a dzisiejsi ludzie zaczynają logicznie myśleć


@Kutazzz: xD

to dlatego jest coraz wiekszy konsumpcjonizm i idiokracja xD
Sorry, sam nie jestem jakos pozytywnie nastawiony do religii, ale twierdzenie ze aktualne spoleczenstwo "logicznie mysli" bo odrzuca religie to jest czysta beka xD
  • Odpowiedz
Oficjalne statystyki temu przeczą xD


@panczekolady: communicantes wzrosło niemal o 100% a dominicantes spadło tylko o 20-30% więc oznacza to, że 20-30% najsłabiej wierzących porzuciło kościół, ale wiara reszty znacznie wzrosła jakościowo przez ten czas, bo zostali ludzie bardziej pewni w wierze i zorganizowani.

Katolicy się konsolidują i dlatego ich wpływy będą spadać dużo wolniej niż ich liczebność, bo sama liczebność jest nieważna, gdy grupa nie jest zorganizowana, gdyż mała,
  • Odpowiedz
@steve__mcqueen: Przez te logiczne myślenie to miałem na myśli tylko w sprawie kościoła i religii. Tyle teorii ma sens i są poparte dowodami, że aż dziw mnie bierze, że ludzie dalej wierzą w te bajki co opisują w biblii. W innych dziedzinach to dzisiejsze społeczeństwo jest w głębokiej dupie już albo coraz bardziej się pogrąża.
  • Odpowiedz
że ludzie dalej wierzą w te bajki co opisują w biblii


@Kutazzz: ale chyba większosć ludzi wierzy raczej w nauki Jezusa, a jakieś staro-testamentowe opowieści o zjedzonym typie przez wieloryb odbera jako metaforę.
Oczywiście jest jakaś część ludzi która odbiera wszystko dosłownie i wierzy że np świat został stworzony w 6 dni ale to chyba promil oszołomów
  • Odpowiedz