Wpis z mikrobloga

Drodzy eksperci od #motoryzacja,

Wygląda na to że niedługo będę musiał kupić sobie autko. Ostatnio bardzo wpadł mi w oko Citroen XM 1 (pic rel). Z tego co widzę, można je kupić za coś pomiedzy 3 a 6 tyś. zł.

Auto fantastycznie wygląda, w internecie piszą, że hydropneumatyczne zawieszenie gwarantuje "nieziemski komfort jazdy", a poza tym autko wydaje sie być bardzo przestronne.

Naczytałem się różnych opinii w internecie. Jedni chwalą autko i mówią że jest bardzo mało awaryjne. Inni mówią, że awarie są częste i trzeba wyłożć na nie dużo pieniędzy. Podobno do naprawy tego auta potrzeba prawdziwego speca ze względu na nietypowe rozwiązania techniczne zastosowane w tym modelu.

Czy w ogóle warto rozważyć zakup takiego auta w 2018 roku?
Pytam bo w ogóle nie znam się na motoryzacji.

Miał ktoś? Jeździł? Jak wrażenia? Czy jest to autko godne polecenia?

Ostatnie pytanie pewnie jest głupie, ale jeżeli by porównać z tym Citroenem Opla Omegę B, to które auto wypada lepiej?

#samochody #citroen #youngtimer
Stulejmanthemagnificent - Drodzy eksperci od #motoryzacja, 

Wygląda na to że niedł...

źródło: comment_2H5VD1hOf43ESEN0YfwuszxHkg2f63Vx.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
Czy w ogóle warto rozważyć zakup takiego auta w 2018 roku?


@Stulejmanthemagnificent: sens ma, ale potrzebna jest świadomość.

Świadomość tego że kupując stare auto za 3 tysiące coś się będzie działo. A to nagle przestaną otwierać się szyby, a to urwiesz linkę od sprzęgła, a to przerdzewieje Ci wydech. Im więcej ekstrasów w starym aucie, tym więcej będzie się psuło.
  • Odpowiedz
Omega na pewno jest mniej skomplikowana. części też przystępne + masa na szrotach i sporo pasuje od innych opli

@Atreyu: takie rzeczy to nie rzeczy. mi sie w alfie z 2008 roku szyba #!$%@? z niczego xD więc o to nie ma co się martwić

za to jak takie zawieszenie jak padnie, to koszt naprawy wyjdzie kosmiczny porównując do ceny auta.
  • Odpowiedz
@Stulejmanthemagnificent: XM na pewno oryginalna i ze względu na zawieszenie bardziej komfortowa od Omegi. Na pewno już wiesz co cię czeka w przypadku problemów np. z pompą LHM. W najlepszym wypadku wydanie wartości samochodu, w najgorszym postawisz auto na cegłach.

Omega B = korozja. Części tanie. Komfort przyzwoity.
  • Odpowiedz
@Stulejmanthemagnificent:

Miałem przez pewien czas (nawet dwa), to się wypowiem.

1. NIE kupuj XM-a za 3000. To będzie kompletny gruz, przez który znienawidzisz te samochody. Za 6000 też trudno spodziewać się egzemplarza idealnego.
2. Jak koniecznie musi być XM, to pomyśl o sprowadzeniu gdzieś z Europy. Francja, Belgia, Holandia, dużo ich dość tam jest. Polskie egzemplarze w 95% są poheniowane przez magików, którym się wydawało, że wiedzą lepiej od producenta.
3.
  • Odpowiedz
@Stulejmanthemagnificent:

Skoro tak, to może pomyśl np. o Peugeocie 406? Komfort nieco lepszy niż w Omedze, w dobrych egzemplarzach przyzwoite wyposażenie, a sam samochód trudny do zajeżdżenia i bardzo prosty oraz tani w serwisowaniu. Powiedzmy, że to opcja zdroworozsądkowa.

Ale nie odwodzę cię od pomysłu na XMa :)
  • Odpowiedz
@BobekNierobek:

Czy tańsze to nie wiem, bo raczej podobne. Ale rzeczywiście Xantia to dobra opcja i łatwiejsza na pewno do znalezienia w dobrym stanie niż XM. Plusik za propozycję, kasztan approved ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stulejmanthemagnificent: Z hydrowozami jest taki problem, że wyciek LHM-u najczęściej wiąże się z unieruchomieniem auta. Bo wspólny obieg zajmuje się zawieszeniem, wspomaganiem kierownicy i hamulcami (na pewno jest tak w Xantii, w XM-ie chyba podobnie. Też mnie korci jakiś stary citroen z hydro, ale rozsądek wręcz krzyczy, żeby tego nie robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli idzie o komfortowego francuza, to jeśli nie 406 to może
  • Odpowiedz
@Stulejmanthemagnificent:

Z XMem jest ten problem,ze musisz miec w poblizu ogarnietego mechanika od hydrowozow. Predzej czy pozniej bedziesz z nimi na Ty, ale to inaczej niz w przypadku Alfy Romero bardzo fajna spolecznosc.

Auto daje mega komfort. Nieporownywalny z reszta tu wymienianych 605 czy Safrane. Nie jest drogie w naprawach jak wiesz co i jak naprawic , ale jest kaprysne.

Ale kurła. To auto jest mega. W moim nawet podlokientik byl
  • Odpowiedz
@kasztan00: @bigger:
Odświeżam temat. Czy moglibyście coś szerzej powiedzieć o xantii? Też przy zakupie uwzględnić wskazówki @kasztan00 ? W podobny sposób można sprawdzić sprawność hydropneumatyki?
I co byście powiedzieli o tych ofertach: https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-xantia-klimatyzacja-pierwszy-wlasciciel-ID6AYCRA.html#cb32ce9b78
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-xantia-1-8b-90kmjeden-wlasciciel-37rklimatyzacjamanualidealnaokazja-ID6Bc0KJ.html#3569199ada
Mi osobiście bardziej podoba się druga oferta.
  • Odpowiedz