Wpis z mikrobloga

2008, Moskwa, finał Ligi Mistrzów Chelsea Londyn – Manchester United, reakcja piłkarzy Chelsea na poślizgnięcie i przestrzelony rzut karny Johna Terry’ego, który mógł dać The Blues zwycięstwo. Karne trwają więc dalej, teraz już do pierwszego błędu. Piłkarze Chelsea wiedzieli (z dostarczonych im wcześniej analiz), że jeśli strzela piłkarz prawonożny to bramkarz United zazwyczaj rzuca się w „naturalną”, prawą stronę strzelca i do tej pory skutecznie wykorzystywali wskazówki od analityka. Kiedy jednak do piłki podchodzi Nicolas Anelka (na zdjęciu drugi z lewej), Edwin van der Sar pokazuje mu dłonią lewy narożnik, dając go zrozumienia, że wie gdzie będzie chce skierować piłkę. Zdenerwowany francuski napastnik prawdopodobnie zmienia zdanie, kieruje piłkę w prawą stronę bramkarza, a tam już czeka na nią van der Sar... Pechowe poślizgnięcie Terry’ego i przegrana psychologiczna gierka Anelki będę kosztować Chelsea w sumie 85 milionów funtów utraconych zysków.
Źródło: fanpage Krótka historia jednego zdjęcia

#gruparatowaniapoziomu #fotografia #historiajednejfotografii #historia #pilkanozna #chelsea #ciekawostki
J.....y - 2008, Moskwa, finał Ligi Mistrzów Chelsea Londyn – Manchester United, reakc...

źródło: comment_skkOqX59oUhiJdheChRydY4zHGSNllzb.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: Czyli miałem rację jak po meczu #!$%@?łem na Anelkę ( ͡ ͜ʖ ͡) W sumie dziwne uczucie, jak po 10 latach okazuje się że rzeczywiście spaprał, a ja wtedy żyłem z przeświadczeniem że do karnych się nie przygotowują (co najwyżej trenują strzelanie tak na luzie, żeby tylko nie przestrzelić) tylko podchodzą i to rzeczywiście jest ruletka.
  • Odpowiedz
  • 1
@johnkashtan
@Kalypsoo
Czytałem ostatnio biografie Jerzego Dudka i mówił, że miał zanalizowane i rozpisane wszystkie możliwe strzały w karnych w pamiętnym finale LM. Ale i tak olał i jechał na żywioł ;) myślę, że w dzisiejszych czasach to już jest kompletny standard nawet w naszej lidze
  • Odpowiedz