Wpis z mikrobloga

Dobra już kilka osób proponowało abym częściej wrzucał swoje treningi i jakoś tagował swoje wpisy więc będę :). Tag #strongaf
Zobaczymy czy będzie mi się chciało wrzucać każdy trening, ale to się okaże w praniu.

Ostatnio przeanalizowałem sobie treningi lower body, i zobaczyłem że w porównaniu do upper body robię je kompletnie na pół gwizdka, o czym już pisałem, w dużym stopniu było to spowodowane brakami w technice, i zamiast skupić się na ciśnięciu, ciężkim treningu, skupiałem się na poprawie techniki, co powodowało że po 1-2ćwiczeniach już miałem dość i kończyłem trening, nie robiąc tak naprawdę nic.

Ale i tak w taki sposób doszedłem do 250kg w siadzie i 280kg w mc w 2lata odkąd zacząłem w ogóle robić siady/mc. Natomiast ciągle czułem że to nie to (szczególnie w mc) że ruch jest nie taki, że nie mogę się skupić na ciężarze, wszystko mi nie pasuje, a mam dobre porównanie bo w takich wyciskach technikę mam na tyle wypracowaną że wszystko łączy się w całość, ruch jest bardzo płynny i nie muszę kompletnie myśleć o technice.

Dziwne że wcześniej nie wpadłem na pomysł zwiększenia sesji mobility w tygodniu i dodania kilku sesji "technicznych" gdzie robię 10-20x1 ~20%1RM. I dzięki temu czuję że teraz jestem też na właściwej drodze dla lower body.

Nazwy ćwiczeń będą po angielsku, sam tak sobie w excelu zapisuję bo tak jest wygodniej.

Wczorajszy trening, Max effort (Poniedziałek)

Ten trening to deload, więc dlatego concentric GM 3RM jako główne ćwiczenie. Ale to taki deload, że robiąc te 3RM myślałem przy każdym powtórzeniu że umrę i nie podniosę tego.

10min mobility
Safety Squat Bar (SSB) concentric good morning 3RM - 125x3 155x3 165x3 175x3
SSB close stance squat - 115x5 125x5 145x5 155x5 175x4 (miałobyć 5, ale źle policzyłem)
BB row - 3x10 115, prostowniki były już spalone więc tylko bardzo lekkie wiosło
45 degree back extension + band - 3x12
low pulley leg curls seated 4x10
Abs pulldown 4x10

Dzisiejszy trening Extra lower (Wtorek)

10min mobility
SSB wide stance box squat (knee out focus) - 6x6 35% 1RM
low pulley 1 leg curl standing 4x15
ABS band pulldown 4x15

A poniżej jeszcze fotka mojego lochu, chaos jak zawsze :)

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
IntruderXXL - Dobra już kilka osób proponowało abym częściej wrzucał swoje treningi i...

źródło: comment_iBlR7BFnUTr8bcmfNUL8k3G4wbPE6iqn.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
A tak na chłopski rozum to jakie są różnice w ruchu na tej dziwnej sztandze


@maciej__: @Farfoo11: Ta sztanga jest czymś pomiędzy high barem a frontem. Mocno obciąża upper back, co powoduje że musisz naprawdę walczyć podczas siadu żeby się nie złożyć. W porównaniu z low barem, przy użyciu SSB, 1rm jest zdecydowanie niższy. No i nie męczy barków ani łap co akurat jest bardzo ważne, bo zwykłe siady low
  • Odpowiedz
No fajnie, chciałabym mieć takie ciężary na deloadzie. XD


@Twinkle: Spoko, ciśnij i nim się obejrzysz i ciężary będą podobne :)

prawdziwa westside piwnica


@beefislife: No niestety ale na większości siłowni można pomarzyć o takim sprzęcie, nawet o podstawowych rzeczach, wiele siłek nawet podstawowej klatki nie ma, albo #!$%@? sztangi...
  • Odpowiedz