Wpis z mikrobloga

Mireczki #mechanikasamochodowa #samochody #vag

jest sobie #volkswagen Sharan 2008 z 1 kluczykiem, dorobienie kluczyka u lokalnych majstrów 450zł

czy w tej cenie nie kupię kluczyka z czystym grotem i transponderem oraz urządzenia do kopiowania oryginalnego transpondera? czy nie ma tak pięknie?

O tej zabawce mówię z #aliexpress https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Mini-ZedBull-V508-Smart-Zed-Bull-Key-Transponder-Programmer-mini-ZED-BULL-key-programmer/32789014751.html

Słyszałem jeszcze o kodowaniu kluczyków w VCDS, ale potrzeba pin immobilizera, który można uzyskać za pomocą VAG Commander'a, ale w sumie nic więcej nie wiem
Nie wiem jakiej generacji sharan ma immobilizer, ale jeżeli zbyt nowa generacja skreśla tą operację w sharanie to co zadziała z starszymi autami? np corolla e12 2003? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś grzebał coś w tym temacie?
  • 9
i kopiujesz oryginalny kluczyk.


@Ravez__: Raczej doprogramowuje się kolejny przez VCDSa i nawet przed 2000 rokiem można było zaprogramować używany.

@SanFable: A to urządzenie ma na liście obsługiwanych twój typ transpondera?

Jak chcesz cebulić to może po prostu dorób kluczyk fizycznie a transponder z jednego przyklej przy stacyjce. Złodzieje sobie poradzą i tak nawet jak będziesz miał sprawne immo.
@Ravez__: Właśnie wyczytałem, że VCDS nie "przyłoży ręki" do odczytywania PINów ponieważ nie chcą aby to narzędzie było wykorzystywane do nielegalnych rzeczy...

tak, na pewno w tym sharanie wszystko lata po CANie

@biskup2k: Na papierze obsługuje bardzo dużo transponderów, niestety nie mam możliwości ogarnięcia co tam siedzi.

dorób kluczyk fizycznie a transponder z jednego przyklej przy stacyjce. Złodzieje sobie poradzą i tak nawet jak będziesz miał sprawne immo.


Genius (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumon: no właśnie, pinu z tak "nowego" auta raczej nie wyciągnę, a poza samym pinem i kupieniem kluczyka z czystym transponderem muszę go skopiować (?)