Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chce mi się płakać, nie mam kolegów, ojciec w zakładzie psychiatrycznym, w dodatku rodzice narobili długów na około miliona i niby ja to mam odziedziczyć? Mimo że są one od kiedy już miałem 10 lat... Dzisiaj moje urodziny 18stka, sam je uprawiam w domu, nikt mi nie złożył ze znajomych urodzin, idę zaraz do żabki po piwo i będę #!$%@? #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: @Visavis: @hvk9:
spadek mozna przyjac, odrzucic albo przyjac z "dobrodziejstwem inwentarza". w tym ostatnim przypadku dlugi sa pokrywane do wysokosci aktywow ze spadku. jak nic nie zostanie - trudno. ale gdyby gdzies jakas kasa byla jeszcze ponad dlugi, to fajnie :)
nie wiem, czy juz sie prawo w polsce zmienilo i z urzedu jest ten trzeci przypadek, czy nadal jednak trzeba pilnowac terminow, zeby nie obudzic sie z
@taju: od dwóch lat automatycznie dziedziczenie jest z dobrodziejstwem inwentarza.
Ale jeśli masz pewność, że długi przewyższają aktywa, lepiej odrzucić, bo komornik wcale nie musi ograniczać się do tego, co weszło w skład masy spadkowej. Nie może zabrać więcej, niż wynosiły aktywa, ale może sobie wybrać, z jakiego składnika majątku będzie ściągał.

Czyli zabierze ci twoją osobistą plazmę, laptopa i robota kuchennego, zamiast wozić się ze sprzedażą odziedziczonej zabagnionej łączki.