Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Serdecznie Was proszę o polecenie mi dobrej książki sci-fi (może być też fantasy). Do moich ulubionych dzieł tego gatunku należą: Cykl Fundacja, Diuna, Hyperion, Pan Lodowego Ogrodu.
#ksiazki #scifi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kriss7676: zbiory opowiadań - W kraju niewiernych, Pompa nr 6 i inne opowiadania, Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze
powieści - Gniazdo światów, Córka łupieżcy, Wieczna wojna, Czas jest najprostszą rzeczą, Ślepowidzenie, Ja Gelerth, Genezis, Cienioryt, Nie licząc psa, Kantyczka dla Leibowitza, Koniec akcji Arka, jak lubisz Star Wars to Trylogia Bane'a
  • Odpowiedz
Piknik na skraju drogi (pierwowzór Stalkera - filmu, gry) Strugaccy lub Fale Tłumią Wiatr też Strugaccy. Jeśli nie przeszkadza Ci, że książki są momentami zabarwione sowiecką propagandą - nie bezpośrednio, ale w podtekstach typu ciężka praca popłaca itd :) Strugaccy byli najpopularniejszymi pisarzami ZSRR nie bez powodu.

A tak poza tym to nie ma nic bardziej kompletnego (nie chcę użyć słowa "lepszego" :D) niż saga Diuny w fantastyce :D
  • Odpowiedz
@kriss7676: "Północ Galaktyki" zbiór opowiadań Alastaira Reynoldsa. Jak podejdą to ma parę powieści. Mnie najlżej czytało się właśnie opowiadania. Powieści nierówne między sobą ale nie żałuję poświęconego czasu.
Albo typowa napierdzielanka kosmiczna czyli Herezja Horusa jako cykl z uniwersum Warhammer 40k
  • Odpowiedz