Wpis z mikrobloga

  • 34
Pierwszy raz odkąd oddaję krew, panie pielęgniarki były dla mnie miłe () Jakiś Mireczek zastanawiał się kiedyś, dlaczego tak mało kobiet oddaje krew. Chyba najbardziej zniechęca właśnie personel, który traktuje #rozowepaski jako dawców niższego sortu i materiał do złośliwych docinków dotyczących masy ciała, jasnej karnacji itp.

Mimo wszystko polecam.
#rckik #krew #dawcykrwi
gudr - Pierwszy raz odkąd oddaję krew, panie pielęgniarki były dla mnie miłe (。◕‿‿◕。)...

źródło: comment_8g6cbZFilat7EbL2JPCJOA7Uwx59nGwr.jpg

Pobierz
  • 16
@gudr: pierdzielisz. Oddaję krew od 5 lat, a zawsze panie pielęgniarki były przesympatyczne. W moim Rckik jest praktycznie jedna pielęgniarka na 1-2 pacjentów i można się poczuć jak królowa. A nawet jeśli nie, to nigdy nie zrezygnowałabym z oddawania krwi z powodu personelu. Moim zdaniem kobiety rzadziej oddają krew bo często mają problemy z hemoglobiną (obfite miesiączki), przyjmują tabletki anty, chorują na choroby tarczycy, ważą za mało. Nie bez powodu kobiety
@WesolaZaba_jpg Ale to nie jest tylko moje odczucie. Niestety wszystkie laski, z którymi rozmawiałam o oddawaniu dzieliły się ze mną historiami o tym, jakie pielęgniarki były chamskie wobec nich i jasne, że nie każda jest wredna, ale ja np. za każdym razem od co najmniej jednej słyszę, że "taka blada, to co tu robi" a 2 razy, że jestem za chuda, żeby oddawać, mimo że to lekarz stwierdził wcześniej, że nie ma
@gudr: jako pielęgniarka, jestem w stanie zrozumieć ich irytację, bo po prostu się o Ciebie boją. Też bym drżała, gdy moja pacjentka za którą odpowiadam się źle czuła. W trakcie oddawania krwi zdarzają się NZK. Rzadko, ale jest to powikłanie. Myślę, że sporo się napatrzyły i każde niepokojące symptomy jak bladość powłok skórnych, poty, spadek RR traktują jako potencjalne zagrożenie. Widzą taką Ciebie i denerwują się, że im zaraz zemdlejesz i
Chyba najbardziej zniechęca właśnie personel, który traktuje #rozowepaski jako dawców niższego sortu i materiał do złośliwych docinków dotyczących masy ciała, jasnej karnacji itp.


@gudr: Ale to nie jest akurat kwestia płci, tylko faktycznie masy ciała i jasnej karnacji. Gdybyś była drobnym, szczupłym i bladym chłopakiem, to też spotykałabyś się w RCKiK z rezerwą.
Nikt tam nie chce, żeby dawca czy dawczyni mieli problemy po oddaniu krwi, czasem wręcz zniechęcają na wyrost.
@to_juz_przesada Nie po to jest najpierw badanie i wywiad z lekarzem, żeby pielęgniarki kwestionowały później opinię. Właściwa masa ciała, ciśnienie i Hb są warunkiem oddawania krwi i nic do tego nie ma fakt, że się nie opalam.