Wpis z mikrobloga

Jakieś książki, artykuły, opracowania nt. św Faustyny Kowalskiej, jej zdrowia psychicznego, jak się ma jej słynny Dzienniczek do wiary katolickiej, itp.? Byłem dzisiaj w kościele i ksiądz czytał tam wizję piekła zapisaną w Dzienniczku i bardzo sceptycznie do tego podszedłem, brzmiało to trochę jak " wierzcie albo będzie z Wami bardzo #!$%@? źle ". Czy będąc katolikiem można się np. nie zgadzać z pewnymi rzeczami, które zostały w Dzienniczku zawarte?
#pytanie #wiara #bog #katolicyzm #pytaniedoeksperta #teologia #kosciol
  • 17
@LubieDlugoSpac: na tym tragedia polega, że wielu "świętych" papistów miało objawienia sprzeczne z Apostolską Tradycją i ze sobą nawzajem. Jedynie prawosławni Święci od 2000 lat, bez wzgledu na wykształcenie (lub jego brak), pochodzenie, zamieszkanie (pustynia czy metropolia, Egipt czy Serbia), wszyscy mówią to samo, zgodnie z Tradycją i Pismem Świętym. Wnioski wyciagnij sam, kogo oświeca Duch, a kogo diabeł.

Jeśli chcesz rzuć okiem na to:
https://www.wykop.pl/wpis/29905165/prawoslawna-biblia-jej-interpretacja-apostolska-tr/
@lordus2: schizma nastąpiła po wydanii encykliki Tribus Circiter i ekskomunice. Mateczka Kozłowska została ekskomumikowana głównie za objawienoa, w których piętnowane było występne życie duchowieństwa rzymskokatolickiego
@luvencedus: Mariawici wypowiedzieli posłuszeństwo przed ekskomuniką. Tribus Circiter to 5 kwietnia 1906, a ekskomunika to 5 grudnia. W między czasie Mariawici się obrazili, że objawienia nie są uznane i wypowiedzieli posłuszeństwo. Pragnę przypomnieć, że kult Miłosierdzia w wersji Faustyny też był zakazany przez Stolicę Apostolską przez pewien czas.
@lordus2: wypowiedzieli posłuszeństwo polskom biskupom, a obrazili się, bo zostali skasowani, mimo obietnic Piusa X o zatwierdzeniu (który to papież został wybrany poprzez ekskluzywę tak na marginesie). W międzyczasie biskup płocki Szembek wysłał zafałszowane objawienia do Watykanu, gdyż bolało go, że mariawici m.in. Świadczą posługi za darmo
@luvencedus: nie poto się przysięga posłuszeństwo na święceniach żeby robić co się chce. Prawda jest taka, że nie byli posłuszni. Nie dotrzymali ślubów posłuszeństwa. Kościół od zawsze działa hierarchicznie i obrażanie się tego nie zmieni. Faustyna i Sopoćko byli posłuszni. Kult Bożego Miłosierdzia rozszerzył się ówcześnie na cały świat.
@Ignacy_Patzer: ekskluzywa była jednym z objawów zepsucia kleru rzymskiego, które mariawici piętnowali
@lordus2: w momencie kiedy mariawici byli posłuszni i zastosowali się do encykliki Piusa X, polscy biskupi dalej ich szykanowali. Wypowiedziano.posłuszeństwo biskupom, a nie papieżowi.
Poza tym posłuszeństwo w rzymskim katolicyzmie nie jest ślepe i ma granice. Tak samo było w przypadku biskupa Lefevbra, któremu zarzucano skrajne nieposłuszeństwo, a którego obecnie się rehabilituje. A kult Bożego Miłosierdzia nie rozszerzył
@luvencedus: > Miłosierdzia nie rozszerzył się "wtedy", tylko za pontyfikaty JP2

Bo wcześniej był zakazany. Przecież pisałem.
Lefevbr kolejny schizmatyk, który odrzucił powszechny sobór. Nie rehabilituje się go. Skoro odrzucił sobór sam wyszedł z jedności z Kościołem. Wiedział jakie są konsekwencje.
@lordus2: jak nie, skoro z biskupów przez niego wyświęconych zdjęto ekskomunikę, kapłani FSPPX legalnie odprawiają mszę, a o nim samym mówi się, że działał przekonany o wyższej konieczności. Benedykt XVI dążył do przywrócenia jedności z lefebrystami i przebąkiwał o.zdjęciu ekskomuniki. Jestem przekonany, że jeszcze za naszego życia ta ekskomunika zostanie zdjęta
@luvencedus: Ekskluzywa była ceną, którą Kościół musiał zapłacić za swoją niezależność i istnienie Państwa Kościelnego. Po jego aneksji przez Włochy/Sardynię-Piemont stała się bezzasadna i Pius X zakazał jej pod karą. Zresztą nie poszło aż tak źle, skoro Pius X został świętym i bezsprzecznie największym papieżem XX wieku.

Jestem przekonany, że jeszcze za naszego życia ta ekskomunika zostanie zdjęta


Byłbym uradowany, gdyby faktycznie tak się stało, ale raczej nie liczę na to,