Wpis z mikrobloga

@martwy_kotek:
Nie. Limit bloków. Nie bloki. To takie rozwiązanie future-proof - chcą uniknąć kolejnej debaty, gdyby 8 MB się w przyszłości zapełniły. Ponieważ teraz bloki nie zajmują nawet 1 MB, nie ma póki co żadnej różnicy.
  • Odpowiedz
@Kliko: Wiesz dobrze, że oni nie mają pojęcia o technologii, na których ta rewolucja się opiera. Co więcej - nie chcą mieć. Nie chcą też spojrzeć na to od strony użytkownika, tj. szybko i tanio. Ich jedyne źródło wiedzy (bez żadnej osobistej analizy) to potężne kółko wzajemnej adoracji, gdzie wciąż srają na konkurencję.

Co oczywiście powoduje ogormne problemy w prowadzeniu dyskusji. Wygląda to tak, że Ty dajesz merytoryczne argumenty i
  • Odpowiedz
  • 0
@Ancro

Ty dajesz merytoryczne argumenty i starasz się zachować szacunek do rozmówcy, oni odpowiadają wyzywaniem Cię od idiotów i oszustów


Pokaż jakiś przykład, bo póki co to opisujesz r/bitcoin (jeszcze tylko trzeba by dodać do tego zbanowanie).
  • Odpowiedz
Wiesz dobrze, że oni nie mają pojęcia o technologii, na których ta rewolucja się opiera. Co więcej - nie chcą mieć. Nie chcą też spojrzeć na to od strony użytkownika, tj. szybko i tanio. Ich jedyne źródło wiedzy (bez żadnej osobistej analizy) to potężne kółko wzajemnej adoracji, gdzie wciąż srają na konkurencję.


@Ancro: @Kliko: możecie powiedzieć jacy oni? ja jestem maksymalistą BTC? XDDDD

Pawlo twierdzi że jestem sługą
  • Odpowiedz
@martwy_kotek: Nie znam Cię, nie będę przeglądał twojej historii postów, by Ci wywróżyć kim jesteś. Po prostu mówię, że nie ma tu obiektywnych ani dojrzałej dyskusji o dowolnej konkurencji BTC. Wybacz jeśli poczułeś się urażony... ale spójrz na swój post, który rozpoczął dyskusję. Ciężko się nie zgodzić, że nie wygląda to zacnie.

Żeby było jasne, tag #bitcoin usunąłem ze śledzonych ponad pół roku temu. Jednak przez poprzednie lata
  • Odpowiedz
@Ancro: Z całym szacunkiem, ja stoję trochę z boku, btc nie stanowi nawet połowy mojego portfolio, zacząłem dłubać jako dev w blockchainach głównie no-coinowych jak hyperledger.

Imho LN w obecnym kształcie jest potworkiem a team BCH zwiększa maksymalny rozmiar bloku jakby to nie miało żadnych konsekwencji i było rozwiązaniem na wszystko :)

Z tym Ze BCH nie shortuję, bo nie pakuję pieniędzy w tak ryzykowne assety :P
  • Odpowiedz
@martwy_kotek: Mam 80% w BTC, 10% w BCH, reszta alty. Jak widać, finansowo stawiam na starego kolosa, ale technologicznie wierzę chyba bardziej w to drugie. Więc w długiej perspektywie pewnie ten stosunek będzie się zmieniał.

Niemniej, miło, że trafiają się tu osoby techniczne wchodzące w blockchain. Sam zbieram się to tego od zawsze, ale nigdy nie mogłem się zmotywować. I chyba mi się nie uda, dopóki nie zacznę znajdować więcej
  • Odpowiedz
. I chyba mi się nie uda, dopóki nie zacznę znajdować więcej ofert dla programistów z tej branży. Niestety.


@Ancro: hah, ofert jest dość sporo, ostatnio znajomy kończył poca w hyperledgerze na kontrakt z australii

Nie zamierzam się tu udzielać. Jak już to będę pisał na medium+steemita+bloga.

Po co mam pisać za darmo, żeby przyszedł pajac który nie zna się na procentach i ma problemy liczyć do sześciu p-------ł pod
  • Odpowiedz
chcą uniknąć kolejnej debaty, gdyby 8 MB się w przyszłości zapełniły.

@Kliko: generalnie to mogliby dać unlimited i nie byłoby gadania że są jakieś ograniczenia w rozwiju.
Gdyby BCH podbijał do 4MB ten ruch by miał sens ale w obecnej sytuacji to nieco komiczne jest.

Czy oni zrobili 32 MB bloki?
  • Odpowiedz