Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest tutaj na sali ktoś kto ma problemy jelitowe gastryczne? Mi lekarze mówią że mam ibs czyli zespół jelita drazliwego. Wiele produktów mi szkodzi, często mam potworne sraczki, puszczam pierdy o zapachu gnijacych zwłok i strasznie mi to utrudnia komfort życia. Wiele lat zajęły mi testy żeby wytestować na sobie co tak naprawdę mi szkodzi i co mogę jeść a czego nie. Zresztą jak nawet trzymam się produktów które mogę jeść to i tak często mam sraczke, stolec ciężki do podtarcia (czasami idzie cała rolka papieru) lub mocne gazy.

Ogólnie mam też zaburzenia lękowe, i problemy z jelitami są z nimi związane. Jak się denerwuje czy stresuje to reaguje wzdęcia mi, gazami i sraczke. A niestety lęk towarzyszy mi na co dzień. Lecze się psychiatryczne i mam psychoterapię ale to nic nie daje.

Najgorzej jest jak np idę na randkę i zamówię coś co nie do końca mogę jeść i zaczynają się moje dolegliwości. Albo jak na imprezie jem czipsy lub orzeszki albo inne niezdrowe jedzenie, do tego zapije alkoholem, to mam takie natarczywe i smiedzące gazy że aż szok. Do tego ostra sraka. Kiedyś już pisałem na Mirko jak poderwalem dziewczynę i już zaczęliśmy się miziac bo miały wyjść seksy a skończyło się tak że dostałem ogromnej głośnej sraczki i ponad 30m byłem na kiblu. Nigdy w życiu nie czułem takiej kompromitacji jak wtedy.

Jak sobie radzę z problemami?
Jem ogórki kwaszone (niby dobry probiotyki, chociaż np po kapuscie kiszonej mam srake), biorę probiotyki - trilac ibs, kwas masowy - coś na d..., debonir czy jakoś tak, trimebutyne, iberogast (kropelki), pije dużo herbatek na trawienie, mam enzymy trawienne swanson digestive. Do tego często laremid/ulgi gdy zajdzie potrzeba. Kupa (kumacie?) kasy idzie na leki a i tak czasami mam wrażenie że to wszystko gówno daje. Dosłownie.

Nie wiem co mogę zrobić poza powieszeniem się. Próbowałem kiedyś na siłowni ćwiczyć ale każda nadwyżka kaloryczna z diety kończyła się problemami. Nie mogę np jeść mleka, płatków owsianych, twarogu, makaronów brązowych, ryżu brązowego, pieczywa ciemnego, ryb (żadnych), wielu owoców np bananów, wielu warzyw np brokułow, strączkowych, i w ogóle kicha.

#zdrowie #dieta #ibs #silownia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy jest tutaj na sali ktoś kto ma ...

źródło: comment_iz74M7NwOp23wgHi1tbImgz9tfsPAL5Y.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam do ciebie kilka pytań
1. miałeś gastroskopię i kolonoskopię?
2. robiłeś testy na alergie pokarmowe?
3. badałeś kał w kierunku lamblii i pasożytów?

alkohol nie jest polecany w przypadku IBS - skoro masz aż tak silne dolegliwości to powinieneś go odstawić całkowicie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moze masz wrzodziejace jelito - a tak szcerze to drażliwe jelito to jest #!$%@? - mam Pan nie mam i #!$%@? jem wszystko i git ale no w doś stresujacym okresie miałem probelmy krótko - mózg trzeba leczyc czyli no wiesz sam idz pobiegaj( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
IBS to nie wyrok kolego. Zbadaj się pod kątem występowania innych problemów - marsz do lekarza i na badania.

Tutaj masz stronę z której wyciągniesz KUPE informacji https://www.fodmap.pl
Polecam czytać wszystko i wdrażać to co jesteś w stanie. Do tego wizytę u ogarniętego dietetyka - jeżli już masz wydawać kasę to lepiej na kogoś kto pomoże. Napisz PW to polecę Ci dietetyka w twoim regionie.
Herbatki na trawienie do wywalenia,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Koniecznie poproś o dokładne badania, które wykluczą inne choroby. Przedmówcy dobrze doradzają. Korzystanie z pomocy psychologa jest dobrym rozwiązaniem, ale jeżeli to nie pomaga, musisz zmienić psychologa. Może też musisz popracować nad swoim nastawieniem? Poszukaj czegoś, co pomoże rozładować stres. Musisz nauczyć się, jak sobie z nim radzić. U mnie zdiagnozowano zespól jelita drażliwego a objawiał się biegunkami. Po długim leczeniu wychodze na prostą. Zmieniłam dietę (po obserwacji wyeliminowałam te
  • Odpowiedz