Wpis z mikrobloga

halo wykopki doradźcie mi bo umre XD
razem z przyjaciółkami mamy konwersacje grupowa na ktora wysyłamy zdjecia po każdym wspólnym wypadzie etc.
dziś okazało się ze znajomy pobrał pliki z Facebooka (tak konwersacja znajdowała się na tym portalu) i między jego zdjęciami pojawiły się zdjęcia z grupy, z tego co słyszałam byly to dosyc kompromitujące fotografie
powiedzcie mi jak to możliwe ze on w ogóle "dostał" te zdjęcia i filmy?
nie mógł nas wkrecac ponieważ żadna z nas nie wysylala mu nic ani nie opowiadała o zdarzeniach związanych z tym
w sumie jedyna opcja w którą jestem w stanie uwierzyć to ze został w jakiś sposób przypadkowo dodany do grupy i to stąd miał dostep
rozmawialysmy z nim dziś i jego pseudo inteligenty kolega przyłączył się do rozmowy
najpierw niby to w zartach mówili że hehe pieniążki i w ogóle ale w sumie resztę opowiem jeżeli będzie taka potrzeba....


#problem #prawo #facebook #pomocy
  • 10
@psiadupa: Jak ma te zdjęcia to co możecie zrobić? W sumie pozostaje jedynie pogodzić się z tym.

Są właściwie dwa sposoby na to, że ma te zdjęcia:
a) ktoś mu je wysłał;
b) ma dostęp do konta kogoś kto jest w tej waszej grupie fb

ewentualnie opcja c) tj. ktoś go dodał do tej grupy
@lopie to odpada ponieważ jesteśmy na grupie tylko cztery, ufamy sobie i wszystkie teraz siedzimy zestresowane, nie jesteśmy też z tym znajomym w na tyle dobrym kontakcie żeby mu wysyłać takie rzeczy i było ich za duzo
@psiadupa: W zależności od tego jak mocno "kompromitujące" są te zdjęcia, to gdyby zażądałby na serio pieniędzy, to może to być przestępstwo z art. 191 par. 1 k.k. Gdyby się okazało, że którejś z was włamał się do konta na Facebooku, to jest to również przestępstwo (art. 267 par. 1 k.k.).
@Elbrus: możliwe właśnie, że ktoś go dodał na chwilę, ale zdaje mi się, że te informacje pozostaną w historii na grupie.

@psiadupa: Jeśli żadna nie wysłała mu specjalnie to musi mieć dostęp do konta którejś z was. Poleciłbym wam wszystkim zmienić hasła na fb.