Wpis z mikrobloga

Siema murki,

mam w planach wyjazd do #uk aby zarobić nieco pieniążków ale w pracy lepszego sortu bo mam dość polskiej biedy. Mam 6 lat doświadczenia w analizach / bazach danych w różnych instytucjach finansowych. Czy ktoś z was może wyemigrował do UK ale do pracy w #finanse / #korposwiat i może podzielić się spostrzeżeniami odnośnie procesu rekrutacji / szans na dostanie pracy / warunków / mentalności? Czy tubylcy z UK są raczej optymistycznie nastawieni względem profesjonalistów z PL czy może patrzą na takich imigrantów jak na zagrożenie dla ich miejsc pracy?

#emigracja #anglia
  • 19
@BarwneMisieKoala: "Fucking Polish immigrant" nazwą Cię tylko takie typki co trudnią się siedzeniem w pubie przy Stelli albo Kronenburgu i w wolnych chwilach jakimś zawodem typu budowlanka lub praca na magazynie. Mój kuzyn pracował w Body Shopie jako Floor Manager i wszystko było cacy. NA NASTĘPNY DZIEŃ po brexitowskim referendum, klienci przychodzący do sklepu kręcili nosem i robili kąśliwe uwagi o imigrantach.

Ja pracowałem w hotelu w obsłudze klienta (10 lat)
@BarwneMisieKoala: Szanse jak najbardziej są, ale często utrudnieniem może być brak "UK experience", szczególnie w bankowości czy ubezpieczeniach, o ile nie rekrutujesz się na stanowisko graduate. Dużym atutem byłaby praca w polskim oddziale jakiejś brytyjskiej firmy i częste kontakty z ludźmi z UK, o co w finansach wcale nietrudno. Ogromnym plusem byłoby posiadanie jakiejś brytyjskiej kwalifikacji zawodowej, zresztą do wykonywania wielu zawodów w sektorze finansowym, np. księgowego czy aktuariusza, jest to
@shichibukaii: ano właśnie, jaki wþyw na poziom kompetencji analityka finansowego czy tam programisty ma wpływ krzywizna ryja, rozstaw oczu czy kolor włosów?
Tak samo jak nie piszesz, że w sobotę lubisz #!$%@?ć schabowego tak samo i nie pokazujesz jak wyglądasz, gdyż jest to informacja bez znaczenia o ile nie aplikujesz na stanowisko, w którym liczy się aparycja i prezencja (jakiś model, czy hostessa, itp). Dlatego zamieszczanie fotki nie jest w dobrym
Czy tubylcy z UK są raczej optymistycznie nastawieni względem profesjonalistów z PL czy może patrzą na takich imigrantów jak na zagrożenie dla ich miejsc pracy?


@BarwneMisieKoala: W korporacjach w UK jest więcej imigrantów niż Anglików, więc tym się raczej nie przejmuj. Jak współpracowaliśmy z jednym korpo z Londynu, to u nich w zespole było więcej Polaków niż Anglików.
@BarwneMisieKoala www.graduatetomerseyside.co.uk oferty pracy w regionie North West (Liverpool i okolice, czasem Manchester). Załóż konto i obczaj. Tutaj przykłady ofert:

Graduate Data Manager £18-25k https://www.graduatetomerseyside.co.uk/job/graduate-data-managers-business-administration-manchester-3709.htm

Junior Business Analyst £20k
https://www.graduatetomerseyside.co.uk/job/junior-business-analysts-junior-project-managers-junior-software-developers-and-test-analysts-business-administration-various-3686.htm

Nowe oferty są ciągle dodawane także warto odświeżać
@mike89 pewnie, ale kolega nie napisał ile lat jest po studiach (jeżeli w ogóle), a z własnego doświadczenia wiem że firmy rekrutuja na tej stronie nie koniecznie patrząc na ukończone studia