Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy ()
Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 2010 od zawsze odpalała na dotyk a dzisiaj na pracowym parkingu nic. Objawy przypominają rozładowany akumulator - po przekręceniu kluczyka nie kręci i choinka na desce rozdzielczej mruga. W tym wskazówki robią sobie wycieczkę po tarczach. Sęk w tym że aku jest w bdb stanie i cała reszta elektryki działa jak należy - światła świecą, radio gra, centralny chodzi bez oporu charakterystycznego dla słabego napięcia. Co to może być i jak to chałupniczo naprawić, bo na samą myśl o holu z poziomu -2 parkingu niedostępnego dla ogółu dostaje gorączki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nagrałem zachowanie przy próbie rozruchu:
https://vimeo.com/269882051

#mazda #samochody #mechanika #kiciochpyta #pomuszcie
  • 8
@shinX: zmien akumulator na inny, pożycz od kogoś na próbę.
To, ze ma prąd na żarówki nie oznacza, ze ma dość energii, aby odpalić auto.
Bo może mieć po prostu ujowy prąd rozruchowy.
W ostateczności kable rozruchowe, ale porządne i auto obok ktoś musi gazu lekko dodać, aby ładowanie na oba wystarczyło. Niech parę minut najlepiej spięte razem popracują a potem odpalasz.
@shinX: jak masz zepsuty akumulator to nic mu nie da ładowanie, może być zasiarczony, mieć pęknięte cele - spróbuj na innym i wymień na nowy jak zepsuty.
@fstab ale to pierwszy taki numer więc dam mu szansę, jest możliwość że zostawiłem lampkę w bagażniku włączona od kilku dni i to może być to. Jak podladuje i zakręci to i tak dzisiaj jadę do serwisu :)
@fstab no długo nie był bo wczoraj rano odpaliłem i #!$%@?ło się po południu, od rana ładuje. W serwisie dzisiaj będą mi żarówkę wymieniać (super dostęp ku*wo;) to od razu powiem żeby zobaczyli czy coś ciągnie prąd niepostrzeżenie