Wpis z mikrobloga

Cześć #alfaholicy
Dziś rozglądałem się po komisach żeby zobaczyć co mi się podoba jeśli chodzi o "bryłę".
No i spodobała mi się... 159 w "kombi". Czemu w cudzysłowiu? Bo auta kombi zazwyczaj kojarzą mi się z krowami, a 159 w kombi jest jakoś taka zgrabna.

Teraz moje pytanie - warto się interesować tym autem? Rocznik 2008 i nowsze w benzynie. Pytam czy warto się interesować bo Alfa to dla mnie synonim słowa "laweta" - bez urazy ;)
Jeśli warto to jaka jednostka benzynowa jest najbezpieczniejsza i która lubi się z lpg? Co się psuje w tych autach?
#alfaromeo
  • 9
@Norskee: Jak benzyna to opcje są dwie. 1.8 MPi (wolny muł ale raczej mało problemowy i da się zagazować) i 1.75 TBi. Znacznie drożej, dynamika spoko, konstrukcja udana ale zagazować się nie da. GMowskie 3.2 V6 jakoś mnie nie przekonuje.
Teraz moje pytanie - warto się interesować tym autem? Rocznik 2008 i nowsze w benzynie. Pytam czy warto się interesować bo Alfa to dla mnie synonim słowa "laweta" - bez urazy ;)

Jeśli warto to jaka jednostka benzynowa jest najbezpieczniejsza i która lubi się z lpg? Co się psuje w tych autach?


@SpiderFYM: Warto, ale jedyna benzyna do zagazowania to bardzo słaby jak na tą masę 1.8 MPI, pozostałe jednostki benzynowe