Wpis z mikrobloga

Mireczki, co byście zrobili mając do dyspozycji 6 dni w okolicy Debreczyna w Węgrzech?
Jak byście to zoorganizowali? Mnie ciągnie w stronę Rumunii, szczególnie do #transylwania

Mam ochotę gdzieś polecieć i się zresetować, a najtańsze loty znalazłem właśnie tam.
Termy średnio mnie interesują, bardziej piękno przyrody, góry, dobre jedzenie i włóczenie się po miastach.
Co warto zobaczyć będąc w tamtych okolicach?

#podroze #podrozujzwykopem #rumunia #wegry #pytanie
Zapaczony - Mireczki, co byście zrobili mając do dyspozycji 6 dni w okolicy Debreczyn...

źródło: comment_ve7DyY7lfc9ABKHqt1kd27xI4xxjGuc9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zapaczony: jedź do rumunii, na lotnisku w cluj-napoce wypożycz auto i śmigaj w góry i park narodowy apuseni. wykąp się w jeziorku belis-fantanele, zwiedź jaskinie - niedźwiedzią (jest przepiękna) i lodową. niedaleko jaskini niedźwiedziej jest zajazd casa ursilor ze świetnym i śmiesznie tanim jedzeniem. jest też sporo tras pieszych (lepiej chodzić trasami niż na dziko, zdarzają się niedźwiedzie). zalicz trasę transfagarasan. blisko węgier masz też okręg maramuresz, tam jest cudowne
  • Odpowiedz
park narodowy apuseni


@alyszek: rzucając okiem na maps.google pojawiały mi się zdjęcia różnych jaskiń w tamtych okolicac, ale jakoś umknęły mi okolice tego parku.
Tych jaskiń jest tam naprawdę sporo, wszystkie klimatyczne(zrzut mapy poniżej- nie wszystkie są wyświetlone) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miejsca polecane przez Ciebie wydają się naprawdę interesujące i
Zapaczony - > park narodowy apuseni

@alyszek: rzucając okiem na maps.google pojawi...

źródło: comment_Az3BAKQlRWRHeZ595wTRPwJbw4EE78YY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zapaczony: kopalnia soli, zapomniałam o tym, a jest odlotowa! :D i bliziutko Kluż. brasov też jest uroczym miasteczkiem, ze wzgórza z napisem 'brasov' widok jest fantastyczny (sam napis jest średnio fantastyczny, podchodzi się do niego tylko z tyłu). w centrum Kluż jest wzgórze cytadela, ze ścieżkami spacerowymi, jak będziesz miał czas i ochotę to polecam wybrać się tam na wschód słońca.

w okolicach baia mare działa kolejka parowa - na
  • Odpowiedz