Wpis z mikrobloga

Hej motomirki z #motoryzacja #samochody i konkretnie #mazda6 - czy ów egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-sliczna-mazda-6-bogate-wyposazenie-super-stan-ID6zTouy.html jest godzien uwagi? Wiem, że z fotek to tam niewiele może wynikać, dlatego chcę sobie to obejrzeć naocznie. Ale moje pytanie - na coś konkretnie zwrócić uwagę gdybym się zdecydował? Ruda atakuje te Mazdy? Silnik należy do w miarę spoko czy jakaś awaryjna ta jednostka? Wiadomo, że przy tak starym samochodzie to "jak się trafi" ;)
#kiciochpyta
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@OperatorHydrolokator benzyniaka polecam 2.3, daje przyjemność z jazdy, a zawieszenie rzeczywiście jest dobrej jakości, chociaż standardowo dość twarde. Ale jak coś nie grało to lepiej, poszukać lepszego.
  • Odpowiedz
@OperatorHydrolokator Dzięki za relację kolego. Tak jeszcze jeśli mogę doradzić to popatrz może jeszcze na inne marki, nie upieraj sie przy Maździe :D Jeśli chcesz cos wygladajacego podobnie do mazdy tak nieco "sportowo" to w podobnych cenach mozna wyrwac Peugeoty 407 a tam nie ma problemów z rdą i silniki diesela 2.0 hdi bardzo sprawne.
  • Odpowiedz
@Rockstarbitches: No więc właśnie :D
@Krzemol: podobno zła konstrukcja macphersona, ech.
Jeździłem też dzisiaj Mondeo MK3 2003 rok 2.0 TDCI 130KM z 6 biegowa skrzynią w stanie zewnętrznym nieco gorszym (odpryski na lakierze, w jednym miejscu na progu trochę rudej). Chociaż k---a z drugiej strony, w porównaniu do tej rysy przez dwoje drzwi na Mazdzie i r-------------o zderzaka, to nie wiem czy jego stan aż taki gorszy był
  • Odpowiedz
@lelek113: Nie jestem uparty na Mazdę :) Nie zależy mi też na "sportowości", tylko na dużym samochodzie, gdzie wpakuję rodzinę i spokojnie będę mógł ruszyć w dłuższą trasę. Budżet ograniczony, nic nie zrobię w danym momencie :| Aktualne toczydełko powoli już się robi: a) maławe, b) coraz więcej jego powierzchni zawłaszcza sobie rdza, a naprawa blacharska jest w jego przypadku już zwyczajnie nieopłacalna.
Wszelkie alternatywne propozycje oczywiście biorę pod uwagę,
  • Odpowiedz
@OperatorHydrolokator to popularny silnik, jest miedzy innymi w volvo s40/v50 albo w focusach. To chyba jakis ostatni wypust przed liftingiem zazwyczaj 2005 maja juz nowy przod. Ten silnik w tym aucie jest bardzo oszczedny. 307 fajnie sie jezdzi, duzo fajniej niz wiekszoscia innych aut z tych lat z tego segmentu. Moim zdaniem fajna wersja ze jest nawigacja a mimo tego nieskorzane fotele (ktore osobiscie wolę) Cena tez wydaje sie byc ok,
  • Odpowiedz
@lelek113 okej, kumam. Mam mondka na oku, na 99% będę brał, ale jeszcze wizyta kontrolna w SKP (dzisiaj już było za późno) i jak będzie wporzo to jest mój. Chciałem sprawdzić historię, ale jak mówisz, że się nie opłaca, to może odpuszczę.
  • Odpowiedz
@lelek113: Taka to maszyna. Zdjęcie z aukcji, bo za ciemno, żeby teraz robić. Jestem zadowolony, kurde. Idzie jak złoto, środek na prawdę zadbany. Udokumentowany przebieg, serwisowany w polskim ASO do 2013 roku (mam wszystkie faktury napraw). Od razu przed zakupem zrobiłem przegląd, bo się kończył. Wszystko jest gitara. Dla mnie największy plus: wszystko w nim jest sprawne, tak jak sprzedający pisał w aukcji. Elektryka, klima itd. itd. Nie jest to
OperatorHydrolokator - @lelek113: Taka to maszyna. Zdjęcie z aukcji, bo za ciemno, że...

źródło: comment_HuCQFeHccxI9fHnLMRmTrtrnM9sUZfq6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz