Wpis z mikrobloga

Hej motomirki z #motoryzacja #samochody i konkretnie #mazda6 - czy ów egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-sliczna-mazda-6-bogate-wyposazenie-super-stan-ID6zTouy.html jest godzien uwagi? Wiem, że z fotek to tam niewiele może wynikać, dlatego chcę sobie to obejrzeć naocznie. Ale moje pytanie - na coś konkretnie zwrócić uwagę gdybym się zdecydował? Ruda atakuje te Mazdy? Silnik należy do w miarę spoko czy jakaś awaryjna ta jednostka? Wiadomo, że przy tak starym samochodzie to "jak się trafi" ;)
#kiciochpyta
  • 37
@OperatorHydrolokator Rdza i te silniki lubia po jakims czasie pozerac duzo oleju. Moze zatankuj i przejedz sie z gosciem kawalek i porownaj stan, bo nieraz to trzeba co 1500km dolewac cala butelke oleju - niemile i niewygodne. Ogolnie te mazdy nie byly za bardzo udane, w przeciwienstwie do modeli z oznacznniem 3 cyfrowym. Dobrze go wziac do diagnosty i dokladnie sprawdzic, znajomy kupil taka 2007 i juz z 8000zl musial wpakowac.
Ogólnie
@OperatorHydrolokator: diesle mają problem z tym, że jest tylko kilka rodzajów oleju, który dobrze działa, inne tworzą osad, który zalepia smok i silnik wesoło pracuje sobie bez oleju (dopóki nie jebnie, czyli krótko :) ) dodatkowo jeszcze kłopotliwe dwumasy z tego co pamiętam. Benzynka dużo bardziej udana (polecane jest minimum 2.0, bo 1,8 słabo daje sobie radę z tak dużym autem). W tej, którą teraz wysłałeś, na oko nie widać nic
@OperatorHydrolokator: widać, że prawy próg przy przednim kole zaczyna żreć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na Twoim miejscu wyszukałbym sobie kilka egzemplarzy w okolicy i pojeździł na spokojnie znaleźć najlepszy. Bo z 6tką niestety (zwłaszcza w takim budżecie jak widzę) trzeba się przygotować na szukanie czegoś co najmniej zgniło i przygotować się na walkę z rudą w najbliższym czasie ¯\_(ツ)_/¯
@OperatorHydrolokator: Poczytaj też na temat diesla mazdy - generalnie nie należy do polecanych silników ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@aksal89: Jak się leje odpowiedni olej taki jak w instrukcji i nie próbuje się być mądrzejszym od producenta, kontroluje stan smoka olejowego i podkładek pod wtryskami to będzie żyć. Ojciec ma ten silnik w Maździe5 już ósmy rok (a ma jeszcze DPF'a na dokładkę), zrobił ponad 80tys bezproblemowo.
Jednak kupując zakładaj zawsze, że auto było używane przez idiote


@aksal89: W sumie też racja. My mieliśmy o tyle dobrze, że osobiście ją sprowadzaliśmy od 1szego właściciela z DE (do końca serwis ASO). Dlatego kontrola w/w elementów zaraz po zakupie to podstawa.
@Rockstarbitches: @gryzli: @lelek113: @aksal89: @Krzemol: @mariusz5891: Panowie, byłem i obejrzałem. Pierwsze co się od razu rzuciło w oczy to rysa przez drzwi kierowcy i pasażera zamalowana chyba"na prędkości", "na sztukę" podobnym lakierem (wyglądało jakby to ktoś lakierem do paznokci pacnął ;p), ale ok. Klapa bagażnika z lewej strony nad lampą to samo, do tego rozwalony zderzak w tym samym miejscu - podobno szkoda po uderzeniu w