Wpis z mikrobloga

sens to ma i to nie żart.


Przeszedłem niedawno na 3/4 etatu i okazało się, że pracując 6 godzin dziennie mam w końcu kuhwa czas na dzieci, żeby je odbierać z placówek, się z nimi bawić.

Chce mi się rano bez problemu wstawać, bo nie jestem przemęczony.

Nie wkurzam się o każdą pierdołę...


@yourij: Twój wpis ma sens (good for you!) ale nie wpis RAZEM, którzy chcą to ustalić odgórnie dla
  • Odpowiedz
@kadbery: Mogą zmusić do siedmiogodzinnego etatu, ale nie mogą zabronić obniżenia pensji, jak to sobie wyobrażasz? Zawsze będą mogli to jakoś obejść, podpisać inną umowę, uzasadnić obniżkę kryzysem na rynku czy czymkolwiek. To jest tak samo, jakby przy obecnym stanie rzeczy, nagle kazali płacić za 9 godzin pracy - naprawde myślisz, że to by zadziałało?
  • Odpowiedz
@masterix: a te różnice w mentalności zostały udowodnione? Byłem trochę na zachodzie i uważam, że jedyną różnicą jest grubość portfela, która wpływa na późniejsze zachowanie.
  • Odpowiedz
@musztym: opinie o kombinatorskim narodzie i januszach biznesu nie wzięły się znikąd, podobnie jak ten słynny tutaj nosacz sundajski. I nie zostało to udowodnione podobnie jak to, co Ty opisałeś, skoro eksperyment nie był przeprowadzany w naszych warunkach, które się różnią od zachodnich.
  • Odpowiedz
@johnitoo: Jak już się tak troszczą o czas pracy, to niech najpierw zorientują się jak to wygląda u wielu pracodawców: 9-10h dziennie na budowie to standardzik, właściwie minimum. A oni o jakiś 7h kiedy dla wieeelu ludzi 8h to marzenie.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: szczerze mowiąc nie wiem, ale musialoby to być odpowiednio zapisane w ustawie. Dla budżetówki i zakładów pracy z układami zbiorowymi związków zawodowych to byłoby banalne.
  • Odpowiedz
@musztym: wystarczająco długo siedzę w PL, żeby widzieć co się tu dzieje zarówno ze strony pracodawców jak i pracowników. Do tego dochodzą kwestie, że nie dla każdego zawodu jest realna taka zmiana i rodzi mnóstwo komplikacji. Pokaż dla jakich branż udowodnione, że 6h jest lepsze niż 8h, bo jedyne co słyszałem to IT/marketing w Skandynawi, że się sprawdza i to głównie przez elastyczny czas pracy a nie "skrócony".
  • Odpowiedz
#!$%@? minimalne liczby godzin pracy i ustalić minimalna stawkę godzinowa.


@TymRazemNieBedeBordo: jest minimalna stawka godzinowa zdefiniowana przez minimalną pensję na cały etat. Skończyło się januszowanie gdzieś dzięki temu?
  • Odpowiedz
wystarczająco długo siedzę w PL


@masterix: żeby wiedzieć jak jest na zachodzie? :) Co do badań to google.pl. Pisząc o branżach pokazujesz tylko, że nie wiesz po co jest ta zmiana.
  • Odpowiedz
99% nie pracuje efektywnie 8h przez to czesto pracujemy 6-7h


@cross7676: źródło?

Polacy pracują stosunkowo dłużej niż inne nacje.. Jesteśmy przemęczeni, nie wyspani, dochdzą nałogi które mają na początku tylko pomagać jak kawa,papierosy,alkohol,marihuana. Pytanie czy chcemy być niewolnikami, którzy tylko pracują ?


Według ciebie Polacy są niewolnikami dlatego, że pracujemy po 8 godzin dziennie, a nie dlatego, że np. praca jest opodatkowana 67%? Według ciebie wyzysk pracodawców jest temu winny, a
dzony_ - > 99% nie pracuje efektywnie 8h przez to czesto pracujemy 6-7h

@cross7676...

źródło: comment_Nv4G3AclIzB69xOUnhwjRXZ7Eap8hAdv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dzony_: Co to w ogóle jest za statystyka, że liczysz "Udział danin w wynagrodzeniu netto"?! Przecież te daniny zostały wypłacone z kosztów pracodawcy i wynoszą wtedy ok. 40,9%, a to wyżej to tylko manipulacja i to paskudna. A tym bardziej twierdzenie, że praca jest opodatkowana 67% WTF. Przecież nie płacisz jeszcze raz tych danin ze swojej pensji netto. Równie dobrze mógłbyś sobie tutaj dodać, że za pensję netto kupisz x towarów
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: @musztym: ależ #!$%@?... wiecie ze w latach 70 norma czasu pracy w Polsce to było 46 godzin a w 80tych 42 godziny? Naturalną rzeczą jest ze czas pracy będzie skracany. Jakoś nie zarabiany teraz mniej niż nasi rodzice...
  • Odpowiedz