Wpis z mikrobloga

ale że to lewacka partia Zandberga to jestem przeciw :)


@yourij: tak sobie tłumacz xD Skąd przedsiębiorcy mają wziąć kasę na obsadzenie nowych stanowisk? Czy partia Razem obliczyła ile nowych pielęgniarek będzie trzeba zatrudnić?
  • Odpowiedz
Czy partia Razem obliczyła ile nowych pielęgniarek będzie trzeba zatrudnić?


@musztym: a nie wiem, co oni tam liczą a czego nie liczą. Ja ogólnie rozdawnictwa nie popieram i uważam je za szkodliwe...
Jedyne, na co chciałem zwrócić uwagę, że to bardzo dobrze dla człowieka (jako osoby, jednostki) pracować krócej... Dla zdrowia psychicznego.

Ale mnie stać bylo na to, żeby na 3/4 etatu zejść bo oboje z różową pracujemy
  • Odpowiedz
@yourij: Nie wspominając o tym , że Polacy pracują stosunkowo dłużej niż inne nacje.. Jesteśmy przemęczeni, nie wyspani, dochdzą nałogi które mają na początku tylko pomagać jak kawa,papierosy,alkohol,marihuana. Pytanie czy chcemy być niewolnikami, którzy tylko pracują ?
  • Odpowiedz
Pytanie czy chcemy być niewolnikami, którzy tylko pracują ?


@cross7676: musimy się nauczyć samodzielnego zarządzania. W korporacjach to widać jakie mamy braki w organizacji swojej pracy. A bez tego zawsze się chętni do rządzenia nami znajdą :)

Jeszcze "pół pokolenia" moim zdaniem do tego etapu brakuje
  • Odpowiedz
@yourij: Zgodze się. Ja jeszcze bym dodał jedną rzecz. Miliony ludzi na świecie co raz wiecej czasu spędza w drodze do pracy. Czyli tak naprawde nasz dzien pracy się wydłuża o kolejne minuty, godziny. Dlatego w kolejnych latach bedzie rosła moda na pracę zdalna.
  • Odpowiedz
@yourij: pewnie, że tak. Tylko dlaczego w każdym wpisie jest dyskusja, czy to dobrze czy źle, co już od dawna jest wiadome, a nie to, że chcą #!$%@?ć to wszystkim.
  • Odpowiedz
Dlatego w kolejnych latach bedzie rosła moda na pracę zdalna.


@cross7676: albo na rowery :)

Trzy kwadranse rano tracę od wyjścia z domu na dotarcie do pracy. A mam 2 dzieci po drodze do odstawienia... Autem to chyba z 1,5h bym tracił rano na to...
  • Odpowiedz
@johnitoo: muszą wymrzeć jeszcze ze 2 pokolenia, żeby ludzie zrozumieli, że nie płaci im się za ilość godzin spędzonych w pracy tylko za wykonaną pracę. czy 8h, 7h, czy 20h - nie powinna żadna ilość godzin być ustawowo zapisana.
  • Odpowiedz
@cross7676: Najgorzej, że służba zdrowia, policjanci, strażacy, kierowcy (nie tylko TIRy, ale zwykłe bez tacho jak komunikacja miejska i busy też) - rzadko kiedy pracują 8h, a bardziej 10-12.
  • Odpowiedz