Wpis z mikrobloga

Jeden z Mirków ostatnio stwierdził, że różowe nigdy nie dodają nic sensownego na mikro. Postanowiłam zawalczyć o nasz honor i zaczynam serię Codzienna Szamka. Będę się dzielić moją skromną kolekcją wypróbowanych wielokrotnie, prostych przepisów na normalne jedzenie. Bez żadnych enigmatycznych, trudnych do zdobycia czy drogich składników, do których nie trzeba żadnych szczególnych umiejętności kulinarnych.
Sama nie jestem jakaś pro w kuchni - np. dzisiaj udało mi się zrobić spaghetti z zieloną breją, bo brokuł mi się rozgotował i ogólnie nie wyszło. Ale myślę, że mam kilka prostych, życiowych przepisów, które mogą wam urozmaicić codzienne posiłki.
Dzisiaj przepis na wykwintne danie, którym raczyłam się w trakcie studiów w każdy poniedziałek (potem zostawało na wtorek do odgrzania).
Składniki na dwie porcje dla przeciętnej Mirabelki:
- pół piersi z kurczaka
- mała papryka
- mała cebula
- pomidory z puszki/przecier z kartonika (NIE koncentrat)
- ryż
- curry
- chili z pieprzem cayene
- zioła (ostatnio znalazłam z kamisa zioła sycylijskie. ogólnie zioła. bazylia na przykład)
- sól, pieprz
- oliwa z oliwek (tak, olej też się nada, ale jest jakiś taki tłusty, oliwa lepsza. nie jest taka droga jak by się wydawało).

Najpierw wtawcie wodę na ryż - potem nie będziecie stać nad nim z wywieszonym jęzorem, głodni i zniecierpliwieni ;)
Kuraka kroimy w kostkę, tak samo z cebulą i papryką. Podsmażamy mięcho na oliwie, dorzucamy paprykę, podsmażamy chwilę i na końcu dorzucamy też cebulę. Wlewamy pomidory z puszki, wrzucamy wszystkie przyprawy i trzymamy na ogniu (można pod przykrywką) jakieś 10 minut aż sos zgęstnieje.
Ja ryż gotowałam osobno i mieszałam dopiero na talerzu.

#codziennaszamka #gotujzwykopem
  • 38
  • Odpowiedz
@Lena93 Dodaję do obserwowanych i liczę, że przepisy będą naprawdę w miarę proste, bez składników, których będę musiała szukać po całym mieście, jak to w niektórych "prostych przepisach" bywa ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Lena93: Brawo ty. Może mnie czymś zainspirujesz.

Ach, zapomniałem. Najpierw powinno się spróbować dania u źródła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lena93: plusik i lecisz z tematem

jak będzie dobry content, przepisy bez szukania głowic nuklearnych od kolegi w 5 minut - to będziesz miała setki/tysiące subów. Dodaj czasem jakaś fotkę jedzenia i tyle.
  • Odpowiedz
@Lena93: Po pierwsze bredzi. Kto by słuchał jakichś wykopków co klepią bzdury. Ze słuchaniem rad też tak samo.
Po drugie jest sporo różowych co dodają wartościowe rzeczy.
Po trzecie różowe powinny wprowadzać swoje różowe tematy skoro spierdoxy mogą wrzucać jakieś dupeczki, czy cycki, to czemu różowe nie mogą pisać o jakichś kosmetykach, czy ubraniach.

Najważniejsze żeby wpisy nie dawały raka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Blaskun: od kosmetyków mamy wizaz.pl ;)
oczywiscie to pierwsze zdanie napisałam z przymrużeniem oka, powinnam była dać lenny face, my bad
no i gotowanie to przecież całkiem różowy temat (chociaż wielu jest facetów, którzy także wspaniale gotują)
  • Odpowiedz