Wpis z mikrobloga

creality3d cr-10 - ty .urwo!!
Sprzedają niezby tanią ale fajna drukarkę... ale ma spore problemy, które rozwiązuje upgrade do CR10S
W upgrade znajduje się nowa płyta główna (między innymi dlatego, że oryginał cr10 zawiera atmega128, a potrzeba 256). Która ma wyjście na drugi extruder, wszystkie elementy... ale samego drivera stepsticka - nie wlutowali, bo po co....

Chwilę później - wypuszczają NOWĄ płytę główną, z wlutowanym driverem E2...

#druk3d #cr10
Pobierz hrumque - creality3d cr-10 - ty .urwo!! 
Sprzedają niezby tanią ale fajna drukarkę.....
źródło: comment_iLsDfWxbYWFGkKtTxFpFP72vWg5WZkRm.jpg
  • 5
@drakan8: I dlatego najlepsze są układy modularne typu RAMPS. Chcesz zamontować inny stepstick? Wyciągasz stary, wkładasz nowy, 10 sekund i gotowe. Upaliła się atmega? Odpinasz arduino, podpinasz nowe, programujesz i działa. Osobiście nie wiedzę plusów takich gotowców, zwłaszcza w drukarkach 3d, gdzie niemal każdy kombinuje jak zmodyfikować swoją maszynę
@Xargo1: wiadomo, a jeszcze lepiej jak jest 32bit z konfigiem i firmware na karcie SD, ale dlatego wybralem cr10 bo gotowe zrobione skalibrowane, poza tym pasuje do ich fajnej metalowej obudowy 1:1 no i kurde "mialo byc pieknie" wymien plyte i do przodu, ale nie...
@hrumque: To nigdy nie jest tak pięknie. Jak chcesz drukarkę, do której nie chcesz dotykać palcem to musisz wydać sporo więcej jak 1,5 - 2k. Ja dlatego poszedłem po linii najmniejszego oporu i kupiłem na początek A8, by coś tam liznąć tematu i by zostawić więcej funduszy na modyfikacje po swojemu. Ale jak widzę jakość tego wysłał chińczyk i ilość potrzebnych modyfikacji, to chyba skończę na budowie zmodowanej pod druk 3d