Wpis z mikrobloga

Nie no, jestem zażenowany, czekać ponad rok czasu, mając nadzieję, że może Nintendo ogarnęło się w Online i chce pokazać coś serio fajnego. A ONI KAŻĄ SOBIE PŁACIĆ ZA TO, ŻE BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ BACKUPOWANIA SEJWÓW

NO JA #!$%@? NINTENDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

https://www.nintendo.com/switch/online-service/
A i zapowiadali, że będą gry ze Snesa i Nesa, a wychodzi na to, że tylko z NESa xddddddd

Kolejna kwestia to to, że kompletnie brak info dotyczącego jakiegoś systemu czatu czy voicechatu, wygląda na to, że dalej będą wciskać swoją apkę na telefony
#nintendo #nintendoswitch
  • 24
wychodzi na to, że tylko z NESa xddddddd


@Reepo: w którym miejscu napisali, że będą tylko i wyłącznie na nesa i absolutnie żadnych innych nigdy nie dodadzą? ;)
@epi: no chodzi o to, że na start, start miał być jakiś rok temu, miały być gry ze Snesa i Nesa, będą tylko z nesa, a na snesa pewnie poczekamy kolejny rok znając tempo Nintendo. Poza tym co się stało z Virtual Console? Switch to idealna platforma do emulacji, a brakuje mi starych gierek ;__;
@Reepo: ale ty nie rozumiesz, to jest nowatorskie nintendo oni i tak zaoraja rynek, sa najlepsi. Ty nie potrafisz pojac ich filozofii, nie jestes w stanie ogarnac ich polityki. Zobaczysz jaki to bedzie hit i super ekstra pomysl. Bo na innych konsolach to...

... i tak do #!$%@? ( )
@Kryspin013: Ale to nie chodzi o cenę, chodzi o oczekiwania jakie nabudowali - cały czas rozkminiam dlaczego w takim razie czekali z tą usługą rok czasu? Tak na prawdę nie dodali nic z technicznego punktu widzenia poza sejwami w chmurze (które są za darmo na innych konsolach). Aż tak ciężko było budować infrastrukturę pod zapisy w chmurze?
W dodatku co mnie wpienia najbardziej to tłumaczenie wszystkich, że no w końcu serwery
@Kryspin013: robia... raz na pol roku. Biblioteka na switchu jest bardzo licha, a jakos zmiany na lepsze nie widac. Jak sam bylem zafascynowany kupowaniem fizycznych wydan itd, wrzucalem non stop promocje, tak teraz jest bieda przeokrutna. Nawet porty z innych platform sa opoznione. A jak komus nie lezy mario i cale to uniwersum, to juz calkiem jest w dupie, bo sprzet fajny ale co na nim odpalic?
Aż tak ciężko było budować infrastrukturę pod zapisy w chmurze?


@Reepo: Może mamy inne podejście. Wiesz, to nintendo... Oni rozwiązaniami stoją dalej w poprzedniej dekadzie. Dla mnie to jakieś takie oczywiste było, że coś podobnego odwalą xD
@Kryspin013: Klałd sejwy mnie triggerują najbardziej bo już kilkukrotnie omijałem z wysłaniem całej konsolki na serwis tylko dlatego, że był strach, że stracę te kilkadziesiąt godzin zeldy i poziom w MK8 :|
@Kw4s: no o tym mówię, to wygląda tak jakby te 20$ było tylko i wyłącznie na sejwy w chmurze, bo jaka techniczna infrastruktura zostanie postawiona za ten abonament? Nie ma serwerów dedykowanych przecież, ludzie dalej grają po P2P
@goomba-pl: i jakoś w przypadku MS czy Sony piraci tego nie wykorzystali...

No ale to Nintendo więc brak możliwości backupowania zapisów będzie ok, i tak znajdzie się ktoś kto będzie tego bronił.
Jak nie dają możliwości kopiowania save'ów na SD to backup w chmurze powinien być darmowy dla wszystkich.

bo to furtka którą łatwo mogą wykorzystać piraci

w tym momencie chyba już na to odrobinę za późno.
Tak na prawdę nie dodali nic z technicznego punktu widzenia poza sejwami w chmurze (które są za darmo na innych konsolach). Aż tak ciężko było budować infrastrukturę pod zapisy w chmurze?


@Reepo: pomijając tą całą wojenkę wyżej to ps4 wymaga plusa do chmury, tylko xbone ma chmurę za darmo
w tym momencie chyba już na to odrobinę za późno.

piraci przeciez maja juz otwarta furtke ;p

Furtka już jest otwarta


@Reepo: @MangoZjem: @Kw4s: Co nie oznacza, że powinni dodawać następne. Zapis w chmurze jest IMO najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.
Zapis w chmurze jest IMO najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.


@goomba-pl: tak, jeśli byłby dostępny
a) od początku życia konsoli
b) dla wszystkich

Bo w obecnej chwili albo zapłacisz, albo nie będziesz miał backupu. Co nie jest ok.
Sony sobie radzi, backupy w chmurze są płatne, jeśli nie chcesz płacić możesz wpiąć do konsoli pendrive i sobie skopiować zapisy. Na Vicie możesz sobie zgrać Content Managerem. Microsoft sobie radzi, zapisy w chmurze