Wpis z mikrobloga

#skoda #mechanikasamochodowa #octavia

ok murki mam 2.0 tdi skode octavie z 2011 roku

wyskoczył mi błąd P0403 wedle OBDII - mryga się ta diodka od żarnika czy coś - ten wywijas dieselowy co do rozruchu.
samochód jedzie

tylko jedzie tak jakbym ciągnął na przyczepie 20 ton gruzu

nie jeździłem 2 dni (bo opcja grill dom na chilloucie)

mam czasem podpięte sporo gadżetów - kamerka, smartfony, android-autowe radyjko pioniera, mobilny routerek wifi
ale odpinam to wsio co się da jak leży na postoju

(próbowałem resetować błąd z obd - ale wrócił - wiec to jednak nie błąd komputera)

Czo Robić ? bukować serwis ? czy po prostu - ciepnąć w coś młotkiem
  • 14
@ScaRRyMaN: on się tak sam z siebie czy ja coś odwaliłem ? i zapomniałem jakiegoś protipa właścicieli dieslowych (typu przepalić filtry czy inne dziadostwo zapierdzielając czasem godzinkę na autostradzie)
@Vanwartith a tak całkiem serio,EGR lub geometria turbiny się zapiekłą,niechce mi się sprawdzać jaki masz silnik bo jestem po alkoholu ale dynamiczna jazda nic ci nie da skoro doprowadziles do tego,masz pewnie tam zaklejone w opór.Dziadowanie dieslem to straszny błąd.MAsz diesla tak? XDD
@Minesr33: no diesla diesla, tylko ze jezdze nim bardziej tak miastowo - bo ostatnio nie ma co w trase dluzsza go wziasc - dlatego troche moglo go zapchac bo nie mam gdzie i jak szybciej jezdzic nizli przepisowo - srednio 2 godziny jezdzi dziennie - teraz na dlugi weekend 2 dni go nie odpalalem - wsiadam do niego - i taki zonk mi wyskoczyl
@Vanwartith ale to wcale nie chodzi o prędkość,bynajmniej nie pojazdu tylko silnika, wskakujesz sobie na ekspresówkę lub wyrób autostradopodobny i pilujesz go przez 10-15 minut tak na 3,5k pulsacyjnie od czasu do czasu zmieniając prędkość obrotowa,3k-5k,w sensie butttttt. Odpuszczasz. Butttttt.
,tak przynajmniej leczyłem geometrię i odpukac zawsze działało,przy EGR tylko mechaniczne czyszczenie,no i styl jazdy niema tu nic do znaczenia.Dowiedz się czy masz zmienna geometrię turbiny to dzięki mojemu patentowi może zaoszczędzisz,a