Wpis z mikrobloga

Wszystkie religie są przestarzałe i wymagają olbrzymich nadinterpretacji, aby działały w naszych czasach. Proponuję stworzenie nowej religii, będzie kontynuacja chrześcijaństwa/islamu, znaczy się uznamy, że faktycznie Jezus i Mahomet istnieli, ale teraz pojawił się nowy prorok, który przyszedł, aby zaktualizować wartości moralne.
Wymyśliłem kilka zaleceń moralnych:
- możesz jeść co chcesz, poza ludzkim mięsem,
- powinieneś ćwiczyć trzy razy w tygodniu,
- nie powinieneś pić alkoholu/zażywać substancje psychotropowe częściej niż raz w tygodniu,
- modlitwa przez medytacje,
- kościoły powinny być ascetyczne,
- brak kapłanów, są jedynie osoby dbające o kościół,
- twoja wiara to wyłącznie twoja sprawa.

Myślę, że trzeba by było napisać kilka historyjek o proroku, którego postanowiłem nazwać Janusz. Fajnie by było to napisać po kaszubsku, żeby było trudniej to przeczytać za te 100-200 lat.
  • 29
@laczka wszędzie są ludzie.. więc wspólnoty wyglądają różnie. Są betony i żywe wspólnoty.. zanim trafiłam na baptystów szukałam sobie miejsca w różnych wspólnotach, śpiewalam w różnych chórach, kilka lat żyłam stricte ateistyczne.. Baptyści nie są idealni, bo żadna organizacja z hierarchią do mnie nie przemawia. Natomiast najmniej mnie boli i ogranicza to co proponują. Wiele rzeczy pozostawiają do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu. Co do wstąpienia - przyjęłam chrzest w rzece po kilku
@deadboy: ale to np ludzka krew już jest spoko, jak obgryzam skórki, to już mam grzech czy jeszcze nie? A jak krwii też nie i skalecze się w palec albo kropla wpadnie mi do ust jak skaleczysz się np w dziąsło myjąc zęby i nie wyplujesz całości to jest grzech? Kto da dyspense na wizyte w Amazoniii???
Proponuję stworzenie nowej religii, będzie kontynuacja chrześcijaństwa/islamu, znaczy się uznamy, że faktycznie Jezus i Mahomet istnieli, ale teraz pojawił się nowy prorok, który przyszedł, aby zaktualizować wartości moralne.


@deadboy: Jezus i Mahomet to postacie historyczne, nie ma wątpliwości że istnieli. Są na to dowody. Inaczej jest z całą mitologią religijną która nie jest potwierdzona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było wiele religii, stworz swoją (sektę)