Wpis z mikrobloga

Mireczki, #technologia z kategorii #inteligentnydom mnie zaskoczyła. Mnie, największego gadżeciarza jakiego znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kupiłem inteligentny głośnik Google Home (chociaż ten też da radę, jeśli ma być tanio).

Wiem, że Google Assistant można używać po prostu z telefonu. Można, tylko jakoś nigdy tego nie robiłem, a kupno tego głośnika z założenia spowodowało, że zacząłem.

Powiem tak - jeśli ogarniacie angielski (wymagany, włącznie z przestawieniem telefonu na English US) - mega warto.

Światło włączam głosem (ok, do tego jeszcze trzeba mieć inteligentne żarówki, ale #xiaomi działają), #netflix, #youtube, #spotify i #tunein obsługuję głosem - tu przyda się #chromecast lub #androidtv), przypomnienia i wydarzenia do kalendarza dodaję głosem, zadaję pytania na które dostaję całkiem OK odpowiedzi (sprawdzenie prostych rzeczy w Google), budzik ustawiam głosem - a to dopiero parę godzin. Aż strach się bać, co będzie dalej :)

A sam dźwięk? Mimo, że głośnik jest jakieś 50% mniejszy, niż się spodziewałem, gra naprawdę spoko. Nie jest to sprzęt dla audiofili i pewnie JBL Charge 3 gra lepiej, ale już Flip 4 bardzo podobnie.

Jeśli jesteście tak samo pieprznięci na punkcie gadżetów jak ja - naprawdę warto. Polecam.


  • 25
@nabavzbjl: używam głównie do spotify + kalendarz (używam google) oraz jakieś proste pytania, włączanie wyłączanie odkurzacza od xiaomi.
Ogólnie w Echo jest coś takiego jak Skille i każdy developer może taki stworzyć i dodać nową funkcjonalność. Jest market i można takie instalować na swoim urządzeniu.
@nabavzbjl: ja jestem jakiś lewy, próbuje podłączyć Chromecast do aplikacji home i #!$%@?.jpg tak samo oświetlenie xiaomi ale to może dlatego że bramka jest na chińskim serwerze? Póki co głośnik służy mi tylko do muzyki i nie wiem co zrobić.
@maliczek:

Chromecast po otwarciu tej aplikacji sam wskakuje i proponuje, żeby się skonfigurować - całość sprowadza się do trzech kliknięć i trwa 30 sekund :) Może zresetuj go do ustawień fabrycznych.

Żarówki Xiaomi - tak, trzeba je przenieść na serwer US albo Singapur. Czyli reset do ustawień fabrycznych, to samo z apką, wybierasz na początku odpowiedni serwer, logujesz się swoimi kontem i dodajesz żarówki.

Wydarzenia cykliczne - nie wiem, trzeba poguglać.
@maliczek: > Hold down the button (next to the micro USB port) on your Chromecast for at least 25 seconds or until the solid light begins flashing. Then disconnect the USB power cable. Wait a few seconds. Connect the USB cable again. This will factory reset Chromecast (factory data reset).